Son Dakika

Akdeniz’de Halk Gününe Yoğun İlgi

Akdeniz Belediyesi’nde; Başkan Gültak’ın talimatıyla Çarşamba günleri hayata geçen ‘Halk Günü’ uygulamasına ilk günden yüzlerce vatandaş yoğun bir ilgi gösterdi.

Siyaset Hit: 7214 / Yorum: 0 / 8 Mayıs 2019 19:44
Akdeniz’de Halk Gününe Yoğun İlgi
-A +A

Gönül belediyeciliği şiarıyla, hiçbir ayırım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan bir anlayışla hareket eden Akdeniz Belediyesi’nde, ‘Halk Günü’ uygulaması başladı. Başkan M. Mustafa Gültak’ın talimatıyla bundan sonra her hafta Çarşamba günü, saat 09:00-12:00 ile 14:00-17:00 saatleri arasında, iş ve işlemleri veya talepleri için belediyeye gelen vatandaşlar başkanlık makamında ağırlanıyor; sorun veya isteklerini bizzat Başkan Mustafa Gültak ile paylaşabiliyor.
İlki bugün başlayan Halk Günü uygulamasına, her yaş ve kesimden kadın-erkek yüzlerce vatandaş çok yoğun bir ilgi gösterdi. Konuklarını güler yüzle karşılayan Başkan Gültak, sıcak ve samimi bir ortamda gelen tüm vatandaşlarla sohbet edip onları dinledi. Vatandaşlardan bazısı, kendisi veya çocuğu için iş talebinde bulunurken, kimisi de imar barışı veya ipotek borcu, belediyecilik hizmetleri konularındaki sorunlarının çözümü için Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’tan destek istediler.
“İnsanımızın Derdiyle Dertlenecek, Sevincine Ortak Olacağız”
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Halk Günü uygulaması hakkında yaptığı açıklamada; “Akdeniz Belediyesi; Mersin ve Akdeniz’de yaşayan bütün halkımızın belediyesidir. Bu nedenle kapılarımız sonuna kadar bütün vatandaşlarımıza açıktır. Geleneksel hale getireceğimiz ‘Halk Günü’ uygulaması sayesinde, insanımızın derdiyle dertleneceğiz, dile getirdikleri sorunlarına birlikte çözüm arıyoruz. Akdeniz’de yaşayan insanlarımızla doğrudan iletişim kuracak, bu sayede sorunlara hızlı şekilde çözüm üreteceğiz. Gönül belediyeciliği şiarıyla neleri başarabileceğimizi inşallah yakın zamanda herkes görecek” dedi.
“Hiçbir Ayırım Yapmadan İnsanlarımızın Arasında Olacağız”
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; sadece halk günü uygulaması ile değil, mahalle ve esnaf ziyaretleri ile her zaman ilçe halkının arasında ve yanında olacağını da kaydetti. Başkan Gültak; sözlerini şöyle sürdürdü; “Akdeniz’de yaşayan her yaş ve kesimden bütün insanlarımıza dokunan, kederiyle kederlenen, acısını paylaşıp sevincine ortak olan, gönüllerin bir araya gelmesini sağlayan bir yönetim anlayışını hâkim kılacağız. İnsanlardan uzak duran, dört duvar arasına sıkışıp kalan bir anlayışı asla kabul etmeyeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!