Son Dakika

Akdeniz’de Fen İşleri Müdürlüğü’nün hizmet alım işi ihalesi sonuçlandı

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün hizmet alım işi ihalesi sonuçlandı. Geçen yılki ihaleden daha düşük bir bedelle sonuçlanan ihaleyle binlerce lira belediyenin kasasında kaldı.

Siyaset Hit: 4639 / Yorum: 0 / 27 Ekim 2017 08:14
Akdeniz’de Fen İşleri Müdürlüğü’nün hizmet alım işi ihalesi sonuçlandı
-A +A

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün hizmet alım işi ile ilgili ihalesinin 5 milyon 630 bin 318 lira bedelle sonuçlandığı belirtildi. Akdeniz Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, yüklenici firma ile imzalanan ihalenin sözleşme süresinin 20 Ekim 2017-30 Eylül 2018 tarihleri arasını kapsayacağı kaydedildi. Açıklamada, geçen yıl yapılan ve 1 Kasım 2016-30 Eylül 2017 tarihlerini kapsayan Fen İşleri Müdürlüğü hizmet alım işi ihalesi karşılaştırıldığında, Akdeniz Belediyesi binlerce liralık bir kazanç elde ettiği bildirildi.
“Aynı Hizmeti, Daha Uygun Şartlarda Temin Ettik”
Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, ihaleyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Yaptığımız ihalelerde kamu yararı, olmazsa olmaz vazgeçilmez ilkemizdir. Bu ilkemiz sonucunda, Fen İşleri Müdürlüğümüzün hizmet alım ihalesi, daha önce yapılan, yaklaşık aynı koşullarda gerçekleşen hizmet işi alım ihalesi ile karşılaştırıldığında, binlerce lira tutarında bir para belediyemizin kasasında kalmıştır. Vatandaş odaklı yerel yönetim anlayışı ile belediyemiz kasasında kalan bu parayı, yine Akdeniz ilçesi ve ilçemiz sakinlerinin yararına hizmet vermek, projeler üretmek için kullanacağız” dedi.
Gereksiz giderleri kısıp elde edilen bütçeyi de ilçe yararına yatırımlarda kullandıklarını dile getiren Pamuk, “Belediyenin bütçesi ve kaynakları, halkımızın bize emanetidir. Amacımız, Mersin ve Akdeniz’de, hizmet ve proje odaklı bir yönetim anlayışını hâkim kılmaktır. Bu noktadaki hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Bütçemizi, Akdeniz ilçesi ve sakinlerinin yararına ve en verimli şekilde kullanmaya devam edeceğiz. Belediyemiz yararına sonuçlanan Fen İşleri Müdürlüğü hizmet alım ihalesinin hayırlı olmasını diliyor, mesai arkadaşlarıma ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!