Son Dakika

Akdeniz'de Çözüm Masası Uygulaması

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, gerek çeşitli iş ve işlemleri gerekse de talep veya şikayetlerini dile getirmek üzere belediye merkez binasına gelen insanlar için "çözüm masası" uygulaması hayata geçirildi.

Siyaset Hit: 4757 / Yorum: 0 / 15 Aralık 2017 17:44
Akdeniz'de Çözüm Masası Uygulaması
-A +A

Belediyeye gelen vatandaşların karşılanıp ağırlandığı ilk yer olan çözüm masasının, halkla ilişkilerde uzman ve güler yüzlü personeli, vatandaşları sadece birimlere yönlendirmekle kalmıyor, özellikle yaşlı ve engelli insanların iş ve işlemlerini bizzat takip ederek en kısa sürede sonuçlanmasında da aracı oluyor. Halkın istek, şikayet ve görüşlerini de değerlendirip ilgili birimlere aktaran çözüm masası personeli, sunulan hizmet ve projeleri de aktararak, Akdeniz Belediyesi’nin vatandaşlara daha yakın olmasında büyük katkı sağlıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, uygulamanın, insan merkezli yerel yönetim ve sosyal belediyecilik ilkesinin vücut bulmuş hali olduğunun altını çizdi. Pamuk, "Belediyemize gelen vatandaşlarımızın zaman kaybını önleyerek daha kolay ve daha iyi hizmet almalarını sağlamak amacıyla görev yapan Çözüm Masamızın deneyimli ve uzman personeli titizlikle çalışmaktadır. Vatandaşımız ile belediyemiz arasında köprü vazifesi gören Çözüm Masası, belediyemizde hizmet akışını hızlandırmış, gerek vatandaşımızın, gerekse de personelimizin iş yükünü azaltmıştır. Uygulamadaki bu verimliliğin yanı sıra insanlarımızın memnuniyetini görmek, ne kadar doğru bir hizmet verdiğimizi ortaya koymuştur. Merkezine insanı alan yerel belediyecilik anlayışını, Akdeniz ve Mersin’de hakim kılmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!