Son Dakika

Akdeniz'de 63 Okulun Bakım, Onarım Ve Çevre Düzenlemesi Yapıldı

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz’de 63 okulun bakım, onarım, yenileme ve çevre düzenleme çalışması yapıldı.

Eğitim Hit: 6349 / Yorum: 0 / 16 Nisan 2018 20:09
Akdeniz'de 63 Okulun Bakım, Onarım Ve Çevre Düzenlemesi Yapıldı
-A +A

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Çevre Koruma ve Kontrol müdürlüklerine bağlı teknik ekipler tarafından ilçe sınırları içinde yürütülen çalışmalarda, 63 okulun bakım, onarım, yenileme, boya ve badana, peyzaj düzenleme ve temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çalışmalar kapsamında, bazı okullarda çevre ve yol düzenlemesi yapılırken, kimi okulların koruma duvarı ve bordürleri yenilendi. Bazı okulların ise duvarlarına tel montajı çekilip, korkulukları tamir edildi. Ekipler, bazı okullarda Atatürk büstleri ve bayrak gönderlerinin yanı sıra okul mescitlerini de yenilerken, ihtiyaç duyan kimi okulun bahçesine basketbol potası montajı yaptı, okul avlularını betonla kapladı, çeşme ve tuvaletleri yeniledi. 
Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, beraberinde ilçe şube müdürleri ile birlikte Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’u makamında ziyaret ettiler. Şimşek, eğitim süreci ve eğitim kurumlarına, yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yeni binasına katkılarından dolayı Başkan Pamuk’a teşekkür etti. 
Ziyaretleri ve hediyelerinden ötürü heyete teşekkür eden Başkan Pamuk ise eğitim ve öğretime özel bir önem verdiklerinin altını çizdi. Eğitim ortamının, öğrencilerin başarısında çok önemli bir etken olduğunu da vurgulayan Pamuk, "Çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, onlara daha nezih, temiz ve düzenli bir eğitim-öğretim ortamı hazırlayıp, eğitimde çıtamızın yükselmesini sağlamak hepimizin en önemli görevidir. Akdeniz Belediyesi olarak, çocuklarımızın, sağlıklı ortamda eğitim alabilmeleri amacıyla el değmedik okul bırakmayacağız. Eğitim yuvalarına yönelik hizmet ve desteğimiz, belediyemizin imkanları ölçüsünde ve kesintisiz bir şekilde devam edecektir” dedi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!