Son Dakika

Akdeniz Belediyesi, Sanat Parkında Yenileme Çalışmaları Başlattı

Akdeniz Belediyesi, Çankaya Mahallesinde Atatürk Evi Müzesi'nin hemen yanında yer alan Sanat Parkında yenileme çalışmaları başlattı.

Siyaset Hit: 3886 / Yorum: 0 / 26 Eylül 2017 15:05
Akdeniz Belediyesi, Sanat Parkında Yenileme Çalışmaları Başlattı
-A +A

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, yaptığı yazılı açıklamada, uzun zamandır ihmal edildiğini tespit ettikleri Sanat Parkında, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin, bakım ve tadilat başlattıklarını bildirdi. Park içerisine banklar yerleştiren ekiplerin, hasar görmüş duvarları onarıp boyadıklarını, aydınlatma direkleri koyduklarını belirten Pamuk, parkın peyzaj çalışmalarının da gerçekleştireceğini kaydetti.
Akdeniz’de, insan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde hizmet vermeye çalıştıklarının altını çizen Pamuk, “Akdeniz’de bulunan park ve oyun sahalarının bakımları yapılmıştır. Bu kapsamda ekiplerimiz tarafından 10 adet yeni park, 24 adet parkın yenilenmesi ve 162 adet parkın bakım ve onarımı gerçekleştirilmiştir. Parklarımızın 27 tanesinde basketbol sahası, 32 tanesinde açık hava kondisyon aletleri, 54 tanesinde çocuk oyun grupları mevcut. Bu parklarda bulunan çocuk oyun gruplarının yüzde 80’i kırık, bozuk ve kullanılamaz halde iken, şu anda birçoğu tamir edilerek yenilenmiş, halkımız ve çocuklarımızın kullanımına sunulmuştur” dedi.
Akdeniz’in ilk ‘Engelsiz Parkı’nı da Yeni Mahallede hizmete sunduklarını dile getiren Pamuk, “Akdeniz’de eksikliğini tespit ettiğimiz mahallelerde park ve yeşil alan üretmek için yoğun bir çaba gösteriyor, bu kapsamda ilçemize yeni parklar kazandırıyoruz. Nitekim son olarak Puğkaracadağ’da Şehit Uzman Çavuş Mustafa Sarı, Huzurkent’te de Şehit Uzman Çavuş Ramazan Bahşiş’in adını verdiğimiz birer yeni parkımızı vatandaşların hizmetine sunduk. İlçemiz sınırları içerisinde bulunan bütün park ve yeşil alanları da bakıma aldık. İhtiyaç duyan parklarımıza çocuk oyun grupları, fitness aletleri ve pergolalar yerleştirerek, vatandaşlarımızın parklarımızdan en üst seviyede yararlanabilmelerini sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!