Son Dakika

Adana ve Mersin Kereste-Palet Firmaları, İran Pazarında Boy Gösterdi

Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, kereste-palet sektörünü Ekonomi Bakanlığı’nın en etkin desteklerinden biri olan UR-GE desteği ile buluşturduğu proje kapsamında, İran’ın başkenti Tahran'da sektörel ticaret heyeti gerçekleştirdi.

Ekonomi Hit: 6306 / Yorum: 0 / 20 Şubat 2018 23:04
Adana ve Mersin Kereste-Palet Firmaları, İran Pazarında Boy Gösterdi
-A +A

Heyete katılan firmalar, program kapsamında Tahran Ticaret Müşaviri Cengiz Gürsel ile bir araya gelerek, ikili iş görüşmeleri öncesinde İran pazarı ve iş insanları hakkındaki bilgilerini ve izlenimlerini aktardı. Gürsel ise firma yetkililerinin sorularını yanıtlayarak İran pazarı ile ilgili firmalara ışık tuttu.
İranlılar Türkiye ile ortaklık esaslı iş yapmak istiyor
Heyet kapsamında Tahran Türk Ticaret Merkezinde gerçekleştirilen B2B görüşmelerinde ise İranlı iş insanlarının Türkiye ile ortaklık esaslı iş yapmak istedikleri belirtildi. Tahran Ticaret Odası ve Tahran Mobilya Üreticileri ve İhracatçıları Birliği’nin de ziyaret edildiği programda, iki ülke arasında işbirliğinin nasıl artırılabileceği konularında fikir alışverişinde bulunuldu.
Adana ve Mersin’de faaliyetlerini sürdüren firmalardan oluşan heyete Yeni Oluşum Orman Ürünleri, Selamoğlu Orman Ürünleri, Taya Endüstriyel Ürünleri, Taylan Makine, Kurtuluş Orman, İntertim Orman Ürünleri, Oryap Ağaç Ahşap ve CHN Wood firmaları katıldı.
Heyetle ilgili açıklamada bulunan AKAMİB Başkanı Bülent Aymen, İran’ın lojistik konumunun değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, İran pazarının proje için hızlı fırsat olarak değerlendirildiğini, ithalatçı firmalarla bir araya gelen URGE firmalarının kurulan ticari bağlantıları satışa ve ortaklığa çevirmek için çalıştıklarını dile getirdi.
Kereste- Palet URGE projesi kapsamında, önümüzdeki tarihlerde Avrupa pazarına araştırma heyetleri düzenleneceği kaydedildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!