Son Dakika

Acil Durumlar İçin Minikler Daha Bilinçli

Mersin’in Tarsus ilçesinde ambulans hakkında eğitim vermek için ilkokula giden sağlıkçılar, miniklerin acil durumlar hakkında yetişkinlerden daha bilinçli olduğunu gördü.

Eğitim Hit: 6524 / Yorum: 0 / 22 Mart 2018 22:21
Acil Durumlar İçin Minikler Daha Bilinçli
-A +A

Dr. Lütfi Kolukırıkoğlu İlkokulu’nun 1’inci sınıf öğretmenleri, acil durumlarla ilgili dersleri pekiştirmek için Medical Park Tarsus Hastanesi ambulansını ve görevlilerini davet etti. 
Hastanenin acil tıp teknisyenleri Cihan Can ve Salim Koşar ile ambulans şoförü Abdüllatif Görgeç, okula giderek 1’inci sınıf öğrencilerine eğitim verdi. Öğrencilere önce ambulans ve içindeki malzemeler hakkında ayrıntılı bilgi veren acil tıp teknisyenleri Cihan Can ve Salim Koşar, ardından bir ambulansın nasıl göreve çıktığını ve personelin hangi durumda neler yaptığını anlattı. 
Acil tıp teknisyenleri, yaklaşık 150 öğrencinin büyük bir ilgiyle dinlediği teorik eğitimin devamında tek tek öğrencileri ambulansın içine alıp cihazları gösterdi. Eğitimin ardından acil tıp teknisyenlerinin sorduğu soruların tamamına öğrenciler doğru yanıt verdi. Minik öğrencilerin özellikle acil durumlarda hangi numaranın aranması, adres tarifinin nasıl yapılması, 112 numaralı hattın meşgul edilmemesi ve hasta taşıyan ambulansa trafikte yol verilmesi konusunda yetişkinlerden daha bilgili olduğunu gördü. Bazı öğrenciler büyüdüklerinde 112 Acil Servis’te çalışmak istediklerini söyledi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!