Son Dakika

7. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’na Başvurular Başladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonunda, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ve Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) işbirliğinde gerçekleştirilen 7. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’na başvurular başladı.

Ekonomi Hit: 4225 / Yorum: 0 / 28 Eylül 2017 20:49
7. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’na Başvurular Başladı
-A +A

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden (AKİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, kimya sanayinde Ar-Ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşması ve sanayi-üniversite işbirliğinin gelişmesi için düzenlenen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı‘nda 5 ayrı kategoride rekabet yaşanacak. Türkiye’nin en çok ihracat yapan üçüncü sektörü konumundaki kimyada yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesi ve ihracatın sürdürebilir olması amacıyla hayata geçirilen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinde, dünya pazarlarında rekabet edebilirliğe katkı sağlayacak projeler ödüllendirilirken, üniversiteler, araştırma kurumları, sanayiciler, girişimciler ve ilgili kamu kurumlar da bir araya getirilecek.
150 Bin TL Ödül Dağıtılacak
Kimya sektöründe üniversite-sanayi işbirliğinin başarılı örneklerinden biri haline gelen Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı’na başvurular, 31 Ekim 2017 tarihine dek sürecek. İlaç ve Eczacılık Ürünleri, Boyalar ve Yapıştırıcılar, Plastik ve Kauçuk, Kozmetik, Sabun ve Temizlik Ürünleri ve Temel Kimyasallar olmak üzere 5 farklı kategoride projelerin değerlendirileceği organizasyonda ürüne dönüştürülebilir projeler yarışacak.
Başvuru yapan projeler arasından ilk 30’a giren proje sahipleri, 11 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Dış Ticaret Kompleksi’nde Ödül Kurulu Üyelerine projelerini detaylı olarak anlatacakları sunumlar yapacak. Sunumların ardından düzenlenecek törende dereceye giren projelere ödülleri verilecek. Yarışmanın 5 farklı kategorisinde birincilere 15 bin TL, ikincilere 10 bin TL ve üçüncülere 5 bin TL olmak üzere toplamda 150 bin TL ödül dağıtılacak.
Sadıkoğlu: “Türkiye’nin En Önemli Üniversitelerden Başvurular Aldık”
Ar-Ge Proje Pazarı Yürütme Kurulu Başkanı Necmi Sadıkoğlu, yarışmayla ilgili verdiği bilgide, “Bu yıl 7’ncisini düzenlediğimiz AR-GE Proje Pazarı girişimcileri-sanayicilerle buluşturma misyonunu üstlenmeye devam ediyor. Üniversitelerin de bilim insanlarının da etkinliğimize gösterdiği ilgi bizi çok memnun ediyor ve bu konuda devam eden çalışmalarımız için bize cesaret veriyor. Bu yıl da Türkiye’nin en önemli üniversitelerden başvurular aldık” dedi.
Tüm sanayicileri 11 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşecek 7. Kimya AR-GE Proje Pazarı etkinliğine davet eden Sadıkoğlu, “Katılımcılar tarafından geliştirilecek katma değeri yüksek projelerin sektörümüze olan ciddi katkısını hep birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.
Ateş: “Kimya sektörü ülke ihracatına en çok katkı sağlayan ilk üç sektör arasında”
AKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Ateş de kimya sektörünün, Türkiye ihracatına en çok katkı sağlayan ilk üç sektör arasında yer aldığını belirterek, şunları kaydetti: “Dolayısıyla ülke çapında Ar-Ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşması hedefi ile çıkılan yolda kimya sektörü, konumundan ötürü büyük bir rol üstleniyor. İKMİB ve AKMİB işbirliği ile bu yıl 7’ncisini düzenlediğimiz etkinlik de bize üniversite-sanayi arası ilişkilerimizi geliştirmede büyük bir fayda sağlıyor. Yeni girişimcilerle buluşmak üzere sanayicilerimizi etkinliğimize bekliyoruz.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!