Son Dakika

3. Uluslararası Mersin Maratonu Kayıtları Başladı

Mersin Valiliği himayesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu’nun verdiği desteklerle düzenlenecek olan 3. Uluslararası Mersin Maratonu’nun kayıtları başladı. Bu yıl maratonda hedef, 50 bin kişi.

Spor Hit: 4776 / Yorum: 0 / 29 Ekim 2017 07:43
3. Uluslararası Mersin Maratonu Kayıtları Başladı
-A +A

3. Uluslararası Mersin Maratonu’nun hazırlıkları devam ediyor. Bu çerçevede Yürütme Kurulu ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen toplantıya Mersin Vali Yardımcısı Mahmut Halal, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Gökbel ve Mustafa Kemal Çokakoğlu da katıldı.
Toplantıda maratonla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökbel, bu yılki maratona 50 bin kişinin katılmasını hedeflediklerini söyledi. Maratonun, Mersin’in uluslararası alanda tanıtımı için çok önemli bir etkinlik olduğunu vurgulayan Gökbel, “Uluslararası sporcular katılacak, canlı yayınlar yapılacak. Maratonun koşu güzergahları belirlendi. Özellikle Soli Pompeiopolis Antik Kenti’nin tanıtımı açısından oldukça önemli. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm birimlerimizle bu maratonu çok önemsiyoruz” dedi.
Toplantıda, paydaşlardan olan İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Atletizm Federasyonu başta olmak üzere katılım ve destek gösteren tüm kamu kurum ve kuruluşlarına maraton boyunca yapılması gerekenler konusunda talepler iletildi.
Maraton çalışmaları kapsamında 2017 yılının başlarından itibaren yapılan maraton çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yılın iki katı olarak belirlenen ödül çizelgesi de kesinleştirildi. Parkur Komisyonu oluşturulurken, Mersin genelinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, oda ve birliklerle görüşmeler yapıldı. Mersin genelinde yer alacak 20 stant noktası belirlendi. Mersin Maratonu’nu daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için sosyal medya ağlarında hesaplar açılırken, İstanbul Fuarı’nda Mersin’i tanıtmak ve 3. Uluslararası Mersin Maratonu’na kayıt gerçekleştirmek için ekipler oluşturuldu.
Öte yandan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Vedat Yüksel tarafından 2. Uluslararası Mersin Maratonu’nda görülen eksiklikler ile 3. Uluslararası Mersin Maratonu’nu için yapılan hazırlıklar ve yapılması gerekenlerle ilgili bir sunum gerçekleştirildi.
Bu yıl üçüncüsü koşulacak Uluslararası Mersin Maratonu kayıtları da başladı. Maratona katılmak isteyen sporcular ve vatandaşların ‘mersinmaraton.org’ adresinden kayıtlarını yaptırmaları gerektiği bildirildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!