Son Dakika

'Küçük Yaşta Suç İşleyen Çocuklar Sorunu' Mersin'de Masaya Yatırıldı

Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Mersin Valiliği Sodes Birimi ortaklığında, 'Küçük yaşta suç oranının azaltılmasına yönelik akıllı gönüllülük hareketi çalışma atölyesi' çalıştayı düzenlendi.

Genel Hit: 4254 / Yorum: 0 / 10 Ekim 2017 21:23
'Küçük Yaşta Suç İşleyen Çocuklar Sorunu' Mersin'de Masaya Yatırıldı
-A +A

Çocuk alanında çalışmalar yapan kamu kurumu ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile üniversitelerin ilgili bölümlerinin katılımıyla, Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün Davultepe Çocuk Destek Merkezinde düzenlenen çalıştaya, Mersin Barosu’nu temsilen Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezinden Av. Hibe Gökalp katılarak sunum yaptı.
Çocuk hakları ile ilgili yaptığı sunumda konuşan Gökalp, suça sürüklenen çocukların hukuksal süreci, istismara maruz kalan çocuklara yapılan hukuksal destek ve küçük yaşta suç oranının azaltılmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Mülteci çocukların karşılaştığı problemler ve çözüm önerileri hakkında katılımcılara bilgi veren Gökalp, istismara ve şiddete maruz kalan çocukların davalarına müdahil olup takip ettiklerini de belirtti. Gökalp sunumunda, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezinin çalışmaları hakkında da bilgiler aktardı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!