Son Dakika

‘Köyden Kente Sporla Geleceğe Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi

Merkez ilçelerimize bağlı mahallelerde yaşayan dezavantajlı çocuklar, Kalkınma Bakanlığımızca finanse edilen ve Valiliğimiz koordinasyonunda yürütülen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında; Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Köyden Kente Sporla Geleceğe Projesi’ çerçevesinde dağıtılan spor kıyafetleri ve malzemelerini Vali Ali İhsan Su’nun elinden aldı.

Spor Hit: 6222 / Yorum: 0 / 19 Şubat 2018 14:30
‘Köyden Kente Sporla Geleceğe Projesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
-A +A

Servet Tazegül Spor Salonunda gerçekleştirilen programda yaptığı konuşmada, Merkez ilçelere bağlı mahallelerde yaşayan ve sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerden yararlanamayan 12-24 yaş aralığındaki dezavantajlı çocuklarımızın bireysel gelişimlerine yardımcı olmak, sosyalleşmelerini sağlamak ve hayata bakış açılarını olumlu yönde değiştirmek amacıyla yürütüldüğünü ifade eden Vali Su, sosyal destek projelerinin önemine değinerek sürdürdüğü konuşmanın ardından çocuklarla birlikte  badminton ve basketbol oynadı ve onlarla yakından ilgilendi.
Vali Su, ‘Okul Sporları Satranç İl Birinciliği’ Müsabakalarına Katılan Minik Yüreklerin Heyecanına Ortak Oldu
Keyifli anlara sahne olan oyunların ardından çocuklara spor kıyafetlerini ve malzemelerini veren Vali Ali İhsan Su, günün anısına toplu fotoğraf çekilmesinin ardından yine aynı salonda Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu il temsilciliği tarafından organize edilen ‘Okul Sporları Satranç İl Birinciliği’ müsabakalarını izleyerek, müsabakalara katılan minik yüreklerin heyecanına ortak oldu.
Satranç müsabakaları ve organizasyon hakkında Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’ten bilgi alan Vali Su, iki gün boyunca farklı kategorilerde mücadele verecek olan 99 takımdaki 512 genç sporcuya başarılar diledi.
Burada yaptığı açıklamada, sahip olduğu spor altyapısı ile Mersinimizin ülkemizin ve dünyanın önde gelen spor kentlerinden birisi olduğunun altını çizen Vali Ali İhsan Su, bu tür müsabakaların ilimizde düzenleniyor olmasını çocuklarımız ve gençlerimiz için çok büyük bir fırsat olarak değerlendirdi. Sportif faaliyetlerin, katılanlar açısından çok olumlu sonuçlar sağlayacağını dile getiren Vali Su, tüm gençlerimizi bu ve bunun gibi birçok spor dalında Devletimiz tarafından açılan kurslara katılmaya davet etti.
Satranç müsabaka alanının çıkışında bekleyen ailelerle de yakından ilgilenen Vali Su, onlarla bir süre sohbet ettikten sonra yine Yenişehir ilçesinde bulunan bazı spor tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Vali Su Yenişehir İlçesindeki Spor Tesislerini Yerinde İnceledi
Programını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş ile birlikte Yenişehir ilçesindeki spor tesislerini yerinde inceleyerek sürdüren Vali Ali İhsan Su, bu kapsamda sırasıyla ‘Mersin Tenis Kompleksi’, ‘Mersin Jimnastik Salonu’, ‘Mersin Olimpik Yüzme Havuzu’ ve ‘Nevin Yanıt Spor Kompleksi’ni ziyaret etti. 
Tesislerde yürütülen sportif faaliyetler ve Devletimiz tarafından çocuklarımızın ve gençlerimizin bireysel gelişimlerini desteklemek amacıyla açılan kurslar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Ali İhsan Su, bu tesislerde devam eden kurslara katılan çocuklar, gençler ve aileleriyle de yakından ilgilendi.
Ziyaret ettiği her tesiste, kursiyerler ve aileleriyle sporun önemi, bireysel gelişime olan katkısı ve toplumumuza kazandırdığı değerler konularında sohbet ederek tavsiyelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, Nevin Yanıt Spor Kompleksi’nde 310 sporcunun katılımıyla düzenlenen ‘Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası Spor Toto Kulüpler Arası Atmalar Ligi 1. Kademe Yarışmaları’nı bir süre izledi ve iki gün sürecek olan müsabakaların birinci gününde ‘Disk Atma’ dalında dereceye giren ilk üç sporcuya madalyalarını verdi.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!