Son Dakika

"Gezen Bilim Yollarda Projesi" Devam Ediyor

Mersin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Mersin Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ile Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde kurulan Mersin Çocuk Üniversitesi tarafından yürütülen, 'Gezen Bilim Yollarda Projesi'nin sıradaki durağı Yenişehir Gökçebelen Ortaokulu oldu.

Eğitim Hit: 4925 / Yorum: 0 / 22 Aralık 2017 22:38
"Gezen Bilim Yollarda Projesi" Devam Ediyor
-A +A

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz Gökçebelen okulu ziyaret ederek, TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Mersin Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Havare’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü proje ile ilgili bilgi alarak, faaliyetleri yerinde inceledi. Ali Havare, proje sürecinde 12 farklı köy okulunun gezilmesinin hedeflendiğini ve Gökçebelen Ortaokulunun ziyaret edilen 9. okul olduğunu belirtti. Havare, 26 akademisyenin öğrencilere fizik, kimya, biyoloji, matematik-astronomi alanında tanıtım yaparak her dalda 3 etkinlik düzenlediğini söyledi. 
Öğrencilerle yapılan etkinliklere katılan Müdür Çelebiyılmaz, Mersin Çocuk Üniversitesi yapılanmasının eğitime önemli katkılar sağladığını kaydederek, bu ve benzeri projelerin çocukların, üniversite ile etkileşim içerisinde, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek, bilimsel ve eleştirel düşünme, yargılama, sorgulama, soru sorma, merak duyma, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırdığını ve onları erken yaşta bilimin ve sanatın eğlenceli yüzü ile tanıştırdığını ifade etti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!