ÜST BANNER

Gökçel Konteyner Limanının Peşini Bırakmıyor

Okunma: 7500
Siyaset 30 Ocak 2021 23:27
Videoyu Aç Gökçel Konteyner Limanının Peşini Bırakmıyor
A
a

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de Mersin’de tartışmalara konu olan konteyner limanı ve polipropilen tesisi projelerini gündeme getirdi.

Daha önce de Gökçel polipropilen tesisi yapılmasıyla ilgili projeyi sık sık TBMM’de gündeme getirmişti. Planlanan polipropilen tesisi ile ilgili son olarak Mersin Ticaret ve Sanayi Odası da bir açıklama yapmış ve projenin başka bir yere yapılmasını istemişti.
 
“Kentin Merkezine Zehir Fabrikası Kurmayın”
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de yaptığı konuşmada polipropilen fabrikası kurulması istenen yerin aynı bölgede yapımı planlanan konteyner limanının kara bağlantısını engelleyeceğini söyledi. Gökçel, “Biz yıllardır Konteyner Limanı Mersin’den kaçırılıyor, Yerine zehir fabrikası yapılmak isteniyor diye söylüyoruz… Konteyner Limanı Mersinimiz ve ülkemiz için hayati bir projedir. Ancak bu plastik fabrikası da tam da aynı noktaya, Limanın kara bağlantısına yapılmak isteniyor. Bu plastik fabrikasının kentin ortasına, En az 200 bin kişinin yaşadığı yere yapılmasının yanlış olduğunu ifade ediyoruz” dedi.
 
“Cumhurbaşkanını Kınıyorum”
Yaptığı açıklamadan dolayı Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na tebrik eden Gökçel, projede ısrar edilmesi nedeniyle de tepki gösterdi. Gökçel, “Polipropilen Tesisi için yer seçiminin yanlış olduğunu belirten Mersin Ticaret ve Sanayi Odamızı da kutluyorum. Çevreyi kirletecek, kanserojen etkisi olacak bu projede ısrarın gerekçesi nedir? Bu projeye gece yarısı kararnamesi ile onay veren Cumhurbaşkanlığı makamını da bir Mersinli olarak kınıyorum” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat