ÜST BANNER

Gökçel’den Yılmaz’a Sert Cevap: “Kumpascı Bakanın Suçlamaları”

Okunma: 7821
Siyaset 3 Aralık 2022 20:26
Videoyu Aç Gökçel’den Yılmaz’a Sert Cevap: “Kumpascı Bakanın Suçlamaları”
A
a

TBMM Genel Kurulunda AKP’li ve CHP’li milletvekilleri arasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun belediyelerde terör örgütleri ile irtibatlı personeller olduğu iddiası yeniden güdneme geldi. AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz; “CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesinin İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamayla terör örgütü destekçilerine açıldığı bir kez daha görülmüştür” dedi.

İddialarının ardından, “CHP'nin hem Mersin'imiz hem de ülkemiz için bir millî güvenlik sorunu olduğu gerçeğini bir kez daha tescil etmiştir” diyen AKP’li Yılmaz Merisn Büyükşehir Belediyesi’nde terör örgütü ile irtibatlı personeller olduğunu iddia etti.
AKP’li Yılmaz’ın iddialarına cevap veren CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, “Çalışanların belediyeye ya da herhangi bir kuruma işe alınmasıyla ilgili öncelikle bir arşiv araştırması yapılıyor, güvenlik soruşturması yapılıyor, adliyelerden adli sicil kaydı alınıyor; arşiv ve güvenlik soruşturması da valilikler kanalıyla, ilgili valilikler vasıtasıyla yapılıyor. Adliyeden, savcılıklardan adli sicil kaydı alıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve bütün büyükşehir belediyeleri bu şekilde çalıştıracaklarını raporu aldıktan sonra işe başlatıyor” dedi.
Büyükşehir Belediyelerine baskı yapmak için belediye personellerine  gözaltı yapıldığının altını çizen CHP’li Gökçel, “Size şu örneği vereyim: Otobüs işletmesinde şoför olarak çalıştırılmak üzere A.Ş. isimli bir bayan arkadaşımız işe girmek için müracaat ediyor. Belediyemiz 21 Eylülde arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması için Mersin Valiliğine yazı yazıyor. Bu soruşturma neticesinde o tarihten sonra A.Ş.'nin herhangi bir terör örgütüyle bağı, iltisakı, ilgisi olmadığı yönünde rapor geliyor. Dolayısıyla, Mersin Büyükşehir Belediyesi A.Ş.'yi işe alıyor, sonra bir terör soruşturması kapsamında A.Ş.'yi gözaltına alıyorlar. A.Ş.'nin mahkeme sonucunda A.Ş.'nin hiçbir suç örgütüyle ilişkisi, terör örgütüyle ilişkisi olmadığı anlaşılıyor ve A.Ş. beraat ediyor. Yani burada kumpasçı bir Bakanın ve Bakanlığın baskısı var, bütün CHP'li belediyeleri bu anlamda suçlamak için bunu yapıyorlar” diye tepki gösterdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat