ÜST BANNER

Gökçel Aydıncık’ta Evleri Yanan Vatandaşlarla Görüştü

Okunma: 7700
Siyaset 26 Temmuz 2021 12:18
Videoyu Aç Gökçel Aydıncık’ta Evleri Yanan Vatandaşlarla Görüştü
A
a

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, geçtiğimiz hafta Mersin’in Aydıncık ilçesinde çıkan orman yangınından olumsuz etkilenen vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığını söyleyen Gökçel, “Vatandaşın elinde ne evi ne ağılı ne de hayvanına yedirecek otluk alan kaldı” diyerek sorunu gözler önüne serdi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin’in Aydıncık İlçesinde çıkan yangında zarar gören aileler ile bir araya geldi. Evleri yanan ailelerin sorunlarıyla yakından ilgilenen Gökçel, mağduriyetlerin giderilmesi için yetkililerle görüşeceğini belirtti. Manzaranın çok vahim olduğunu belirten Gökçel, “Pembecik Mahallesinde Ersoy Kara’nın evi, hayvanlarını barındırdığı ağıl yandı. Ormanların yanmasıyla keçinin besleneceği ne makilik ne otluk alan kaldı. Yemde de sıkıntı var. Muhtarım ve başkanımla birlikte yetkililerle görüşeceğiz, size yapılması gereken katkı neyse yapmaya çalışacağız” dedi.
Mersin Aydıncık’ta bin 500 hektarlık alanın yandığı orman yangınında evleri ile tüm eşyaları yanan aileler, devletten yardım bekliyor. Evlerinin yanı sıra muz üretimi yaptıkları seranın da yandığını belirten mağdur çiftçi kredi borçları olduğunu kaydetti. Mağdur aile, “Yangında her şeyimiz yandı. Çok şükür sağlımız yerinde umutsuz değiliz ama destek olunması gerekli. Bunu destekle atlatabiliriz” diye konuştu.
CHP Aydıncık İlçe Başkanı Abdullah Servili ile birlikte Pembecik mahallesinde incelemelerde bulunan CHP'li Gökçel, “Kelimenin tam manasıyla burada bir trajedi yaşanıyor. Ev diyemeyeceğimiz derme çatma yerlerde bu insanlar barınmaya çalışıyor. Bu mahallede 4 ev yandı. Hepsi perişan durumda, bu sıkıntının giderilmesi için gerekli görüşmeleri yapacağım” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat