ÜST BANNER

Gökçel: “Meyve Veren Ağaçlar Kesilmesin”

Okunma: 7703
Siyaset 22 Nisan 2022 18:09
Videoyu Aç Gökçel: “Meyve Veren Ağaçlar Kesilmesin”
A
a

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, orman vasfını kaybetmiş alanlarda yetişmiş meyve ağaçlarının Orman İşletme Müdürlükleri tarafından kesilmesine TBMM’de tepki gösterdi. Daha önceki yıllarda orman vasfının kaybolduğu alanlara köylülerin ağaç diktiğini dile getiren Gökçel; “yetişmiş, meyve veren ağaçların kesilip, sökülmesini durdurun” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, orman vasfını kaybedip orman sınırları içine kalan arazilerde önceki yıllarda dikilip tarım yapılan ağaçların orman işletme ekipleri tarafından kesilmesine TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla tepki gösterdi. CHP’li Gökçel; “Köylülerimiz 50, 60 yıl önce orman vasfını yitirmiş arazileri önce tarla bitkisi daha sonra da bahçe ve sera yaparak tarımsal üretimimize dahil etmiş. Son yıllarda özellikle zeytin, nar, muz, narenciye ve meyve ağaçları da bu arazilere dikilmiş. 30 ila15 yaş arasındaki bu ağaçlar Mersin’de Orman işletme müdürlükleri tarafından kesiliyor, sökülüyor” dedi.
Ülkemizin gıda krizi yaşadığının altını çizen Gökçel; “Gıda güvenliğimiz çok önemli, gıdamızı güvence altına almak için tarımsal ve hayvansal üretimimizi planlayarak mutlaka üretimi arttırmamız gerektiğini söylüyoruz. Pandemi döneminde de bunu daha iyi görmüş olduk” dedi.
CHP’li Gökçel, Üretim krizinin yaşandığı bu günlerde meyvesi olan yetişmiş ağaçların kesilmesini durdurmak için çağrı yaptı. Gökçel; “Bu yetişmiş ağaçların kesilmesi kabul edilemez. Köylüler tarafından dikilmiş bu ağaçların kesilip sökülmesini durdurun” diyerek çağrıda bulundu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat