ÜST BANNER

Gökçel: “Kimse Yargıya İstikamet Çizmeye Çalışmasın”

Okunma: 7853
Siyaset 4 Mart 2021 12:49
Videoyu Aç Gökçel: “Kimse Yargıya İstikamet Çizmeye Çalışmasın”
A
a

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel TBMM Genel Kurulu’nda sıkça gündeme getirilen parti kapatma tartışmasına tepki gösterdi. TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Gökçel, “Demokrasi dışı uygulamalarla partiler kapatılmaya, yargıya istikamet çizilmeye çalışılmasın” dedi.

CHP Mersin  Milletvekili Cengiz Gökçel, AKP ve MHP tarafından gündeme getirilen parti kapatma tartışmalarına TBMM’de tepki gösterdi. Demokrasi dışı uygulamalarla partilerin kapatılmaya çalışıldığını vurgulayan Gökçel; “Demokrasi dışı uygulamalarla partiler kapatılmaya, yargıya istikamet çizilmeye çalışılmasın” dedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne milletin oylarıyla gelmiş partilerin siyasi çıkar uğruna kapatılması için yargıya talimat verilmesinin kabul edilemeyeceğini ifade etti.
 
Terörist diyen önce kendine baksın
CHP’li Gökçel, kamuoyu gündeminde tartışmalara yol açan terörün desteklenmesi ve terörist tartışmalarına da değindi. Gökçel, iktidar tarafından sıklıkla muhalefete yönelen “terörist” söyleminin kabul edilemez olduğunu ifade etti. Gökçel, “Kimse kafasına göre muhalefeti terörist olarak itham edemez. Varsa bir belge ortaya konur. Bizi terörle yan yana anmak isteyen iktidar grubunda FetullahçıTerör Örgütüne sadakatini göstermek için aracının plakasına bile "FG" yazan, Balyoz, Ergenekon ve Kumpas davalarının yılmaz savunucusu olmuş, hatta avukat olarak da bu davalara müdahil olup ordudaki cumhuriyetçi subayların cezaevlerine girmesine neden olanlar, Fetullahçı terör örgütünün derneklerinde üyeliği bulunanlar, bu derneklerle açıklamalar yapanlar hala varken bizi kimse terörle yan yana getiremez. Öncelikle kendilerine dönüp bakmalılar” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat