ÜST BANNER

Gökçel: “Ayrım Yapmadan Borçları Faizsiz Erteleyin”

Okunma: 8008
Siyaset 25 Mart 2021 11:11
Videoyu Aç Gökçel: “Ayrım Yapmadan Borçları Faizsiz Erteleyin”
A
a

CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Cengiz Gökçel, Erdemli’de şiddetli fırtına sebebiyle seraları yıkılan çiftçileri ziyaret etmesinin ardından konuyu TBMM gündemine taşıdı. TBMM Genel Kurulunda konuşan Gökçel, “Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri, sigortası olan, olmayan ayrımı yapmadan borçları faizsiz ertelemelidir; yaşanan bu mağduriyet giderilmeli, çiftçilerimizin üretime devam etmesi sağlanmalıdır” dedi.

CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Cengiz Gökçel, geçtiğimiz hafta meydana gelen şiddetli fırtınada zarar gören seralarla ilgili TBMM’de konuştu. Erdemli ilçesinin Kocahasanlı, Gerce, Üçtepe, Çiriş, Kayacı, Hüsametli, Kösereli köylerinde mağdur olan çiftçilerin mağduriyetlerini anlattı. Gökçel, “Bu hafta Erdemli ilçemizde Kocahasanlı, Gerce, Üçtepe, Çiriş, Kayacı, Hüsametli, Kösereli köylerini ziyaret ettim. Geçen hafta bu bölgelerde şiddetli fırtına nedeniyle seralar yıkıldı, sera örtüleri yırtıldı, çatıları çöktü. Çiftçilerin ürünleri satılmadı, tarlada kaldı; fideleri zayi oldu” dedi. Çiftçilerin bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları yüzünden zor durumda kaldıklarını belirtti. CHP’li Gökçel, “Bu çiftçiler bankalara, Tarım Kredi Kooperatiflerine, piyasaya ve özel bankalara borçlu. Çiftçilerimizin tekrar üretime devam edebilmeleri için öncelikle AFAD'ın, seraların örtüleri ve çatısı için destek vermesi gerekiyor” diye konuştu.
 
Çiftçilere Yardım Yapılmalıdır
CHP’li Gökçel, seraların yıkılması sonrasında çiftçilerin borçları ödeyemediğine dile getiren Gökçel, “Üretime devam edebilmeleri için çiftçilerimize fide yardımı yapılmalıdır. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri, sigortası olan, olmayan ayrımı yapmadan borçları faizsiz ertelemelidir; yaşanan bu mağduriyet giderilmeli, çiftçilerimizin üretime devam etmesi sağlanmalıdır” diyerek sözlerini noktaladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat