ÜST BANNER

Futbol Turnuvasının Galiplerine Gezi Ödülü

Okunma: 7453
Eğitim 6 Temmuz 2018 20:41
Videoyu Aç Futbol Turnuvasının Galiplerine Gezi Ödülü
A
a

Mersin Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanarak SODES tarafından kabul edilen 'Çocuk Polisi Futbol Turnuvası'nda ilk üçe giren takımların sporcuları, 5 günlük Bursa, Çanakkale, İstanbul ve Ankara gezisine götürüldü.

Tarih bilincini aşılamak, Çanakkale ruhunu yaşatabilmek ve cumhuriyetin nasıl kurulduğunu anlatabilmek amacıyla düzenlenen geziye katılan çocuklar, Bursa'da Tophane, Ulucami, Kapalı Çarşı, Koza Han ve İnkaya Tarihi Çınarını, Çanakkale'de Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi, Kilitbahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı Anıtı, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, Sargı Yeri Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı Siperleri ile Ankara ve İstanbul'da ise tarihi mekanlar ile Birinci ve İkinci Meclis ile Anıtkabir'i ziyaret ettiler.
Etkinlik sonunda çocuklara görüşleri sorularak geziyle ilgili anket düzenlendi. Etkinliğe katılan çocuklar, Mersin Valisi Ali İhsan Su ile Emniyet Müdürü Mehmet Şahne'ye teşekkür ederken, proje sayesinde yeni arkadaşlıklar edindiklerini ve yeni yerler keşfettiklerini belirterek, bu tür projelerin devam etmesi gerektiği yönünde görüş bildirdiler.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat