ÜST BANNER

Fırtına’nın Vurduğu Çiftçinin Ürünü Tarlada Kaldı

Okunma: 7414
Güncel 22 Mart 2021 21:59
Videoyu Aç Fırtına’nın Vurduğu Çiftçinin Ürünü Tarlada Kaldı
A
a

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, geçtiğimiz haftalarda şiddetli fırtına sebebiyle seraları hasar gören ve yıkılan çiftçileri ziyaret etti. Mersin’in Erdemli ilçesinde seraları yıkılan çiftçileri ziyaret eden Gökçel, “Çiftçimizin serası yıkılmış. Ama daha üzücü olan bu mevsimde bin bir zahmetle üretilen marullar da tarlada kalmış, para etmiyor” diye konuştu.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin’in Erdemli ilçesinde geçtiğimiz haftalarda şiddetli fırtınadan dolayı yıkılan seraları gezdi. Çiftçilerin yaşanan afetten dolayı zor durumda kaldığını ifade eden Gökçel, çiftçilerin borçlarını ödeyemez duruma geldiklerinin altını çizdi. Gökçel, “Erdemli ilçemizin Kayacı mahallesindeyiz. Burada çiftçilerimizin seraları şiddetli fırtınadan dolayı yıkıldı. Hem bu kadar emeği masrafı yerle bir olmuş hem de seranın içindeki marul yok olmuş denecek kadar az kalmış. Burada üzücü olan üzücü olan bu mevsimde bin bir zahmetle üretilen marullar da tarlada kalmış, para etmiyor” dedi.
 
“Çiftçi Herkese Borçlu”
Mersin Erdemli’de seraları yıkılan çiftçileri ziyaret eden Gökçel, çiftçilerin borçlar altında ezildiğini dile getirdi. Fırtınadan zarar gören çiftçi Musa Eser afet dolayısıyla hem seralarının yıkıldığını hem de ürünün tarlada kaldığını belirtti. “Yetkililerden yardım talep ediyoruz” diyen Eser, “hem sera yıkıldı hem marul tarlada kaldı. Borcumuz çok fazla, yüz bin liradan fazla borcumuz var” dedi. Üretim için alınan borçların ödenemediğini söyledi. Eser, “Bankaya borcumuz var, komisyonculara var, ilaç firmasına var. Bizim borcumuz çok” dedi.
 
 
Erdemli ’de Fırtınanın Yaraları Sarılıyor
Mersin’in Erdemli ilçesinde meydana gelen fırtına ve hortumda; ev, bahçe ve seraları zarar gören vatandaşlara Erdemli Belediyesi yardım elini uzatıyor.
Geçtiğimiz günlerde yaşanan felaketin ardından yaraları hızlı bir şekilde sarmak için adımlar atan Erdemli Belediyesi, vatandaşların ev ve seralarının yapımında kullanılmak üzere kum ve çimento desteğinde bulunuyor.
Bütün gücüyle vatandaşın yanında olan Erdemli Belediyesinin çalışmalarından ise vatandaşlar memnun. Kayacı Mahallesinden Hüseyin Bağ, “Çiftçilik yaparım, tarım yaparım. Seramı hortum aldı, 2 dönüm. Belediyeden kum geldi, çimento geldi. Başkanıma teşekkür ederim, yardımda bulundu” diye konuştu.
 
“Vatandaşımızın Yanındayız”                        
En büyük teselli kaynağının can kaybının yaşanmaması olduğunun ve fırtınadan etkilenen vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “İlçemizde yaşanan fırtınada, maalesef görüldüğü gibi seralar yerle bir olmuş durumda. İnsanlarımızın onca emeği, onca gayreti, onca çabası heba olmuş durumda. Zarar gören vatandaşlarımızı ziyaret ederek, zararlarının tespiti ve ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalara başladık. Biz Belediye olarak, gücümüz neye yetiyorsa, insanlarımızı sıkıntıdan kurtarmak için elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarımızın iyisinde kötüsünde, sevincinde tasasında yanındayız. Erdemlimize geçmiş olsun diyorum. Çok şükür sevincimiz o ki, can kaybı yok. Zarar gören tüm üreticilerimize geçmiş olsun diyorum” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat