ÜST BANNER

Esnaf Seninle Uygulaması Salı Günü Yapılacak Lansmanla Hayata Geçiriliyor

Okunma: 7657
Ekonomi 21 Ağustos 2022 11:22
Videoyu Aç Esnaf Seninle Uygulaması Salı Günü Yapılacak Lansmanla Hayata Geçiriliyor
A
a

Teknolojinin gücüyle esnaf ve sanatkarlar arasında köprü olacak “Esnaf Seninle” projesinin Lansmanın 23 Ağustos 2022 tarihinde projenin destekçisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve proje ortağı Mersin TSO Başkanı Ayhan Kızıltan’ın katılımıyla gerçekleştirileceğini belirten Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, “Kentimiz adına Türkiye’ye örnek olacak p

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yürütülen ve yerel esnaf ile taciri tüketiciyle on-line platformda buluşturacak “Esnaf Seninle “projesinin Lansmanının 23 Ağustos 2022 Salı günü saat 16.00 da projenin destekçisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve proje ortağı Mersin TSO Başkanı Ayhan Kızıltan’ın katılımıyla Mersin Büyükşehir Kongre Merkezinde gerçekleştirileceğini söyledi.
Başkan Dinçer, yerel esnafı dijital platforma taşıma ve yeni nesil e-ticarete entegre etme adına çok önemli bir adım olan Esnaf Seninle Projesini hayata geçirerek, kente bir başarı hikayesi kazandırma amacında olduklarını belirterek, bu bağlamda 23 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek Lansmana tüm esnaf sanatkar teşkilatı ile Mersinlileri davet etti.
Çalışmalarına 2015 yılı itibariyle başlanan ve il genelinde hizmet veren  esnaf-sanatkarların  dijital dönüşüm sürecinde son aşamaya geldiklerini vurgulayan Başkan Dinçer, Birlik olarak “Güçlü Esnaf, Yeni Nesil Sanatkar” vizyonuyla hareket ettiklerini,  bu doğrultuda Mersin’de faaliyet gösteren esnaf sanatkarların değişen teknolojiye ve ekonomik koşullara ayak uydurması gerektiğinin altını çizdi. 
Başkan Dinçer, esnaf-sanatkarların uzun zamandır başta enerji ve hammadde maliyetlerindeki artışlar, döviz kurundaki dalgalanmalardan olumsuz etkilendiğini,  2020 yılının Mart ayında bütün dünyayı etkisi altına alan pandemiyle birlikte ise esnaf-sanatkarların can damarlarının adeta kesildiği belirtti.   
Bu dönemde esnaf sanatkarları adeta bitirme noktasına getiren ve  mahalle aralarında kurulan zincir marketlere ek olarak aynı zamanda mobil uygulamalar yoluyla da esnaf-sanatkarların bütün iş alanlarına küresel ölçekte faaliyet gösteren firmalar tarafından müdahale edildiğini kaydeden Başkan Dinçer,  mevcut durumu incelediklerini ve özellikle de pandemi ile birlikte dijital dönüşümün iş hayatında kattığı değerleri, fırsatları göz önüne aldıklarında esnaf  için de yeni iş kapılarının açılmasını da beraberinde getirdiğini vurguladı.
Başkan Dinçer,  esnaf-sanatkarların tek başlarına bu büyük dönüşümle başa çıkmalarının mümkün olmadığını vurgulayarak,  bu amaçla Birlik olarak “esnafseninle” mobil uygulama projesini hayata geçirdiklerini söyledi.  
Başkan Dinçer, “ Bu projeyi değerli kılan Mersinli esnaf-sanatkarlarının, Mersin’deki meslek kuruluşlarının, yerel girişimcimizin ve Mersin Büyükşehir Belediyemizin iş birliği ve güç birliği içerisinde hayata geçirilmesidir. Mersin Ticaret ve Sanayi Odamız, Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve teknoloji çözüm ortağımız SKOR A.Ş’nin sahibi Serkan Karakaya’nın iş birliğinde hizmete açacağımız “esnafseninle” mobil uygulaması ile Mersinde faaliyet gösteren esnaflarımızı kentimizde yaşayan ve güzel şehrimize misafir olarak gelen bütün kent sakinlerimizle buluşturmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.  
Başkan Dinçer, “esnafseninle” uygulaması ile sadece yeme-içme-gıda sektörümüzde faaliyet gösteren esnaf sanatkarların haricinde , çilingir, oto tamir, elektrikçi, su tesisatçısı gibi sanatkarlık faaliyetlerini sürdüren  sanatkarlara da kentin bütün mahallerinden, ilçelerinden ulaşım sağlanabileceğini söyledi.
Başkan Dinçer, “Kentimiz adına  Türkiye’de faaliyet gösteren esnaf-sanatkarlarımıza örnek bir proje olan “Esnaf Seninle “projesinin 23 Ağustos’ta Mersin Büyükşehir Kongre Merkezinde saat 16.00 da gerçekleştirilecek  lansman toplantısında bütün teşkilatımızı, esnaf ve sanatkarlarımızı, kıymetli Mersinli hemşerilerimizi bir arada görmekten büyük memnunluk duyacağız” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer; Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ile birlikte Mezitli İlçesi GMK bulvarı üzerinde dükkânı bulunan esnafı ziyaret etti. Başkan Seçer, Başkan Tarhan, ESOB Başkanı Dinçer ve MTSO Başkanı Kızıltan, teknolojinin gücüyle, vatandaşlarla esnaf ve sanatkârlar arasında köprü olacak ‘Esnaf Seninle’ uygulamasının lansmanına esnafı davet etti.

Mezitli GMK Bulvarı boyunca esnaf ziyareti yapıldı
Mezitli İlçesi GMK Bulvarı boyunca esnaf ziyareti yapan ve ‘Hayırlı İşler’ dileyen Başkan Seçer, Başkan Tarhan, ESOB Başkanı Dinçer ve MTSO Başkanı Kızıltan, vatandaşlarla da sohbet etti.
ESOB Başkanı Dinçer ve MTSO Başkanı Kızıltan esnaf ve sanatkâra uygulama hakkında bilgiler verirken, Başkan Seçer de belediyeler olarak destekçi olduklarını vurguladı.

Lansman 23 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek
‘Esnaf Seninle’ uygulaması; Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğinde hayata geçirildi. 
Uygulamanın lansmanı da, 23 Ağustos Salı günü saat 16.00’da Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak.
Esnaf ziyareti esnasında ise Büyükşehir belediyesi personeli tarafından çocuklara oyuncak dağıtımı yapıldı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat