ÜST BANNER

Erzincanlı Çiftçiden Pakdemir’e Yanıt: “Param Olursa Mazot Alıp Tarlamı Süreceğim”

Okunma: 7414
Siyaset 8 Kasım 2021 10:20
Videoyu Aç Erzincanlı Çiftçiden Pakdemir’e Yanıt: “Param Olursa Mazot Alıp Tarlamı Süreceğim”
A
a

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “Türkiye'de bu sezon itibarıyla 'ben zarar ettim' diyen çiftçimiz yok, olmaması gerekir" sözlerine çiftçiler tepki gösterdi. Erzincanlı çiftçi Taner Türkeş, “Gübre 10 bin lira olmuş. Gelsin görsün burada bizi. Oturdukları yerde onlar rahat. Biz sürünüyoruz” diye tepki gösterdi

CHP’nin Erzincan programında çiftçilerle buluşan TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi ve CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin açıklamalarına tepki gösterdi. Erzincan’ın Harmancık köyünde çiftçilik yapan Taner Türkeş’e Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “Türkiye'de bu sezon itibarıyla 'ben zarar ettim' diyen çiftçimiz yok, olmaması gerekir" sözlerine Gübre 10 bin lira olmuş. Gelsin görsün burada bizi. Oturdukları yerde onlar rahat. Biz sürünüyoruz” diye tepki gösterdi.
CHP’li Gökçel, “Sayın Pakdemirli; daha geçen hafta benim gibi limon üreticiliği yapan çiftçimiz zarar ediyorum diye üzerinde meyvesiyle ağaçlarını kesti. Hayvan üreticisi bağırıyor yem fiyatları yüksek; et fiyatı düşük, süt fiyatı düşük diye. Hububat üretici perişan” dedi.
 
Para Bulursam Tarla Süreceğim
CHP’li Gökçel ile konuşan Erzincanlı çiftçi traktörüne mazot alamadığı için tarlasını süremediğini belirtti. Traktörüne mazot alabiliyor musun diye soran Gökçel’e Erzincanlı çiftçi; “Para olacak ki mazot alayım. Bekliyorum bir yerden para bulursam mazot alıp süreceğim tarlayı” dedi. Tarlasına ekim yapmak için gübre de almadığını belirten çiftçi, “ Yok, gübre de alamıyoruz. Para yok alacak. Para olmayınca nasıl alayım?” diye tepki gösterdi. Çiftçinin durumu karşısında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye tepki gösteren Gökçel, “Duy yabancı ülkenin tarım bakanı. Benim ülkemin çiftçisi bu durumda” diye serzenişte bulundu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat