ÜST BANNER

CHP’li Vekil ve Aktivistler Atatürk Parkında ‘Parkta Çay Simit Olur Konteynır Değil’ Eylemi Yaptı

Okunma: 7697
Siyaset 19 Mart 2021 10:52
Videoyu Aç CHP’li Vekil ve Aktivistler Atatürk Parkında ‘Parkta Çay Simit Olur Konteynır Değil’ Eylemi Yaptı
A
a

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen; Mersin Sivil Toplum Kuruluşları, doğa aktivistleri ve çevre gönüllüleri ile birlikte liman genişletme projesi nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan Mersin Atatürk Parkında basın açıklaması yaptı.

Açıklama sonrası vatandaşlara simit dağıtan CHP’li Vekil “Parklar halkındır. Parklarımız nefes alma alanlarıdır. Parklarımızda konteynır değil, çay ve simit ile huzur bulunmalıdır. Bu nedenle Atatürk Parkını yok edecek ve Mersin doğasını ranta kurban edecek bu liman projesine Mersinliler olarak dur diyoruz” dedi.
 
Atatürk Parkı Yok Edilmek ve Tekelleşme Yaratılmak İsteniyor 
Antmen, liman yapımına karşı olmadıklarını, tam aksine doğru yatırımla kamunun ve halkın kazanmasına taraf olduklarını belirterek “Çevremize doğamıza parkımıza sahip çıkıyoruz. Burayı doldurup da limanı genişletirlerse Atatürk parkının varlığından söz edemeyeceğiz. Konteynır dağlarından Mersin’i göremeyeceğiz. Mersin’e yatırıma karşı değiliz. Hemen diğer doğu tarafına; Mersin’e yatırım doğru yapılsın diyoruz. Mersin kazansın. Çevreyi katletmeden projeler yapılsın. Hemen limanın doğusunda konteynır aktarma limanı var. Vatanımıza daha çok vergi kazandıracak bir bölge. Buraya liman yapılma amacı Mersin Liman İşletmesinin tekel olma amacı. Eğer liman Atatürk parkına doğru değil de diğer; yani Doğu tarafına yapılırsa başka yatırımcılar da yer alacak ve kalite artacak. Vergi ile Mersin kazanacak hem de doğa zarar görmeyecek. Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) değil devletimiz ve halkımız kazansın. Tek amacımız bu” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat