ÜST BANNER

CHP’li Gökçel Çiftçinin Sığınacağı Hiçbir Kurum Kalmadı

Okunma: 7638
Siyaset 21 Aralık 2020 08:52
Videoyu Aç CHP’li Gökçel Çiftçinin Sığınacağı Hiçbir Kurum Kalmadı
A
a

CHP Mersin milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Cengiz Gökçel, borçlarını ödeyemeyen çiftçileri TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. Tarımla ilgili sorunları yakından takip eden ve sık sık gündeme getiren Gökçel, iktidarın tarım politikaları sonucunda çok zor şartlar altında üretim yapıldığını ve çiftçilikle uğraşanların artık sığınabilecekleri bir kurum kalmadığını ifade etti.

Tarım Kredi Kooperatiflerinden Sonra Sulama Birlikleri de Haciz Göndermeye Başladı
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de yaptığı konuşmada Tarım Kredi Kooperatiflerinin ardından Sulama Birlikleri eliyle de haciz tebligatlarının gönderilmeye başlandığını ifade etti. Gökçel, “Tarım Kredi Kooperatiflerinin hacizlerine, şimdi de Sulama Birliklerinin hacizleri eklendi.Sulama Birlikleri borcunu ödeyemeyen çiftçilerimize haciz tebligatları yollamaya başladı.Üretimin olmazsa olmazı su için, sermaye mantığıyla tedarik yapılmaya çalışıyor.Enerji şirketleri ve Sulama birlikleri eliyle çiftçiler mağdur ediliyor.Çiftçiler, üretim yapanlar özel şirketlerin insafına bırakıldı.Üretim yapmaya çalışan üreticilerin sığınacağı hiçbir kurum kalmadı” diye konuştu.
 
Gökçel’den İktidara: “Allah Aşkına Siz Ne Yapmaya Çalışıyorsunuz?”
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de kooperatif ve birliklere borcu olan çiftçilerin durumuna değindi. Çiftçilerin çok zor şartlarda ayakta durmaya çalıştıklarını ifade eden Gökçel, “Çiftçiler haciz kıskacında, üretim yapamıyorlar, gelir elde edemiyorlar” dedi. Konuşmasında iktidarıeleştiren Gökçel, “Çiftçinin traktörünü aldınız, hayvanlarına el koydunuz, yetmedi suyunu kesiyorsunuz! Allah aşkına siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?” diye sordu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat