ÜST BANNER

CHP’li Antmen’den AKP’ye Liman Çıkışı ‘Ortaksınız Herhalde’

Okunma: 7665
Siyaset 8 Ocak 2022 10:34
Videoyu Aç CHP’li Antmen’den AKP’ye Liman Çıkışı ‘Ortaksınız Herhalde’
A
a

TBMM Genel Kurulunda limanların 49 yıllığına işletmelere devredilmesi maddesi muhalefetin yoğun tepkisine rağmen geçti. CHP’li Alpay Antmen “Halkın çıkarına da Anayasa’ya da aykırı bu teklifin geçmesi ülkeye düşmanlıktır. İnsanın aklına bir tek şey geliyor; ortaklar herhalde” dedi.

Meclis Genel kurulunda da yaptığı konuşmada teklife tepki gösteren Mersin Milletvekili Antmen genel kurulda “Bizlerin görevi kamu yararını ve halkın çıkarlarını düşünmek, gözetmek ve buna göre Yüce Meclis’te oy kullanmaktır. Ama sizler konuyu salt bir el kaldırmak ya da yürütmenin talimatını uygulamak olarak gördüğünüz için kamu yararı ve halkın çıkarlarını asla düşünmüyorsunuz” dedi.
Antmen, halkın limanlarının bedelsiz şekilde özelleştirildiğini belirterek Mersin Liman İşletmesine de çağrıda bulundu. Liman işletmesinin Mersin Atatürk parkına genişleme projelerini tamamen unutmaları gerektiğini ifade eden CHP’li Vekil “Liman’a dolgu yaparak Mersin’in siluetini kapamayı aklından bile geçirme. Limanın doğu tarafında planlanan yeni konteyner aktarma limanımıza engel olmayı bırak. Liman’da uyuşturucu kaçakçılarına geçit verme” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat