ÜST BANNER

CHP'li Antmen CHP’ye ve Gazetelere Hakaret Eden Müdür Yardımcısını Meclise Taşıdı

Okunma: 7610
Siyaset 5 Ocak 2021 23:44
Videoyu Aç CHP'li Antmen CHP’ye ve Gazetelere Hakaret Eden Müdür Yardımcısını Meclise Taşıdı
A
a

Mersin Erdemli Kocahasanlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Onur Ö., sosyal medyada yaptığı paylaşımlarıyla Türkiye’nin manevi şahsiyetleri, CHP başta olmak üzere bazı siyasetçileri, Milletvekillerini, Belediye Başkanlarını, Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerini hedef alan paylaşımlarda bulundu.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde “Okullarımız, ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ nesiller yetiştirilmesi gereken yerlerdir, iktidar partisi ya da başka bir partinin seçim bürosu veya propaganda merkezi değildir” dedi.
 
Onur Ö., yaptığı paylaşımlarda; öğrencilerin görüntülerini paylaşarak “Ebubekir Sofuoğlu hocamızın paylaştığı konu. Bu görüntüyü savunan kişiler var düşünebiliyor musunuz” dediği, Kurtuluş Savaşı kahramanı İsmet İnönü’nün fotoğrafını paylaşarak iftira ve aşağılamalarda bulunduğu ortaya çıktı.
 
Onur Ö’nün bazı paylaşımlarını da basına gösteren Antmen “Bu müdür yardımcısı Onur Ö., yine aynı şekilde belediye başkanlarımızın isimlerini de telaffuz ederek ‘Halk Mansur Yavaş’ın noel baba kılığına girmesinden, Tunç Soyer’in de kırmızı don dağıtmasından korkuyor’ ifadelerini kullanmıştır. Yine benzer şekilde iki CHP Milletvekilimizin fotoğrafını paylaşarak en mesnetsiz şekilde ‘PKK’lı ve ajan’ ifadelerini kullanmıştır” dedi.
 
Onur Ö., Sözcü ve Cumhuriyet Gazetesi için için “Aslında Saray'a karşı değiller. 80 yıldır Beyaz Saray ile İngiliz Sarayı'ndan yönetilen Türkiye'nin şimdi kendi Sarayı'ndan yönetilmesine karşılar” ifadelerini kullandı, ‘gavur’ benzetmesinde bulundu. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Onur Ö’nün skandal paylaşımlarını ortaya çıkardı. Antmen, “Okullarımız iktidar partisinin seçim büroları veya propaganda merkezi mi yapılmak istenmektedir? Eğer öyle değilse neden her gün bir eğitimci ya da yöneticinin bu tip paylaşımları ile karşı karşıya kalıyoruz?” diye sordu.
 
Antmen, “Okullarımızda çocuklarımızın emanet edildiği yöneticiler ve eğitimciler; siyasetten bağımsız olarak çocuklara çağdaş, ilerici ve Atatürkçü düşünce sistemiyle örülü bir öğrenim hayatı sürdürmek zorundadırlar. Bu zorunluluk sadece kutsal öğretmenlik mesleğinin saygınlığı açısından değil; aynı zamanda da Anayasal ve evrensel bir zorunluluktur” ifadelerini kullandı.
 
CHP’li Vekilin önergesinde yer alan sorular şu şekilde;
 
- Cumhuriyet’in manevi değerlerine, laikliğe, saygın insanlara, Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanlarına, Milletvekillerine saldıran ve iftira atan Mersin Erdemli Kocahasanlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda öğretmeni olan Onur Özten ile ilgili idari ve hukuki soruşturma açılacak mıdır?
 
– Bu kişiyle ilgili daha önce yapılmış herhangi bir şikayet bulunmakta mıdır? Varsa bu şikayetlerin sonuçları ne olmuştur?
 
– Çocuklarımızı emanet ettiğimiz okulların yönetici ve öğretmenlerini seçerken neden dikkat edilmemektedir? Liyakati ve öğretmenlik mesleğinin onurunu taşımayan insanlar nasıl oluyor da müdür yardımcısı yapılıyor?
 
– Okullarımız iktidar partisinin seçim büroları veya propaganda merkezi mi yapılmak istenmektedir? Eğer öyle değilse neden her gün bir eğitimci ya da yöneticinin bu tip paylaşımları ile karşı karşıya kalıyoruz?

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat