ÜST BANNER

CHP’li Antmen 1 Tonluk Uyuşturucu İddiasını Meclise Taşıdı

Okunma: 7464
Siyaset 7 Ekim 2021 12:17
Videoyu Aç CHP’li Antmen 1 Tonluk Uyuşturucu İddiasını Meclise Taşıdı
A
a

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı çıkarılan Sedat Peker'in miktarın 1 ton olduğunu söylediği Mersin Limanı'ndaki kokain operasyonuyla ilgili tartışmalar Meclis Gündemine taşındı. CHP’li Vekil “Aradan aylar geçmesine rağmen sevkiyatın alıcılarına ve gönderilen firmalara neden halen operasyon yapılmamaktadır? Bir siyasi güç bu operasyonların yapılmasına engel mi olmaktadır?” diye sordu.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde 5 Eylül 2021 tarihinde Mersin Limanı'na ulaşacak bir gemi ile muz yüklü konteyner içerisinde 39 parça halinde toplam 44 kilo 850 gram kokain maddesi ele geçirildiğini belirterek “Bu operasyon sonrasında Mersin’de şüpheliler D.K.H. (Irak uyruklu), V.D. ve İ.D. 7 Eylül 2021 tarihinde tutuklanmıştır. Ancak kamuoyunda kokain miktarının 1 ton olduğu, bunun yakalanmadığı ve asıl uyuşturucu baronlarına operasyon yapılmadığına yönelik iddialar tartışılmaya devam etmektedir” dedi. 
Antmen önergesinde şunları sordu; 
– 5 Eylül’de yakalanan 44 kilo kokain göstermelik yem bir sevkiyat mıdır? Asıl olarak gönderilen miktar 1 ton kokain midir? Kolluk kuvvetleri böyle bir ihbar almış mıdır? Aldıysa neden operasyon yapılmamaktadır? 
– Bugüne kadar yapılan operasyonlarda torbacı ve sokak satıcıları yakalanırken uyuşturucu piramidin tepesindekilere neden operasyon düzenlenmemektedir? Bu kişileri kim ya da kimler korumaktadır? 
– Başta Mersin olmak üzere Türkiye’ye piyasada milyarlarca dolara satılacak tonlarca kokain sevkiyatı yapıldığı ortaya çıkmıştır? Aradan aylar geçmesine rağmen sevkiyatın alıcılarına ve gönderilen firmalara neden halen operasyon yapılmamaktadır? Buna kim ya da kimler engel olmaktadır? Bir siyasi güç bu operasyonların yapılmasına engel mi olmaktadır?
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat