ÜST BANNER

CHP’li Antmen “TOKİ Arazisine Otel mi Yapılacak?”

Okunma: 7260
Siyaset 19 Kasım 2021 11:35
Videoyu Aç CHP’li Antmen “TOKİ Arazisine Otel mi Yapılacak?”
A
a

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde Mersin ili Mezitli İlçesi Tece Mahallesinde imar planında spor alanı olarak işaretlenen hazine arazisinin TOKİ’ye devredildiğini belirtti.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde Mersin ili Mezitli İlçesi Tece Mahallesinde imar planında spor alanı olarak işaretlenen hazine arazisinin TOKİ’ye devredildiğini belirterek “Bu 70 dönümlük 4 parselin tamamı hazineye aitti, kamuya ait bu alanların mevcut plan hükmüyle belediyelere terkin ve tapu da tescillerinin yapılmaları gerekmekteydi; fakat Mersin Valiliği tarafından Belediyenin tahsis ve devir için yapılan başvurularına cevap verilmediği gibi sonrasında bu parseller TOKİ’ye devredilmiştir. Turizm belgesi alan iki şirket tarafından da buraya otel yapılmak istendiği iddia edilmektedir” ifadelerini kullandı.
Alpay Antmen’in önergesinde yer alan sorular şu şekilde;
- 2015- 2021 yılları arasında Mezitli Belediyesinin kamuya ait alanların mevcut imar planı hükmüyle belediyeye terkini ve tahsisi yapılması istemiyle Mersin Valiliğinden kaç talebi bulunmaktadır?
- Mezitli Belediyesinin bu talepleri neden Mersin Valiliği tarafından cevaplandırılmamakta ya da olumsuz karşılanmaktadır?
- Mersin Valiliği tarafından mevzuat gereği kamuya ait imar planında bulundukları haliyle belediyelere devredilmesi gereken bu araziler; Mezitli Belediyesine devredilmesi gerekirken neden TOKİ’ye devredilmiştir? 
- Mersin Valiliği Mersin’e mi ticaret şirketlerine mi hizmet etmektedir ?
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat