ÜST BANNER

Cengiz Gökçel: AKP'nin Mersin'e İhaneti Devam Ediyor

Okunma: 7780
Siyaset 20 Aralık 2022 20:31
Videoyu Aç Cengiz Gökçel: AKP'nin Mersin'e İhaneti Devam Ediyor
A
a

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nın yerine yapılması planlanan “Çamlıbel Su Sporları Merkezi ve Tekne Yanaşma Yeri" projesine TBMM Genel Kurulunda tepki gösterdi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nın yerine yapılması planlanan “Çamlıbel Su Sporları Merkezi ve Tekne Yanaşma Yeri" projesine TBMM Genel Kurulunda tepki gösterdi. Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nın Mersin için tarihi önemi olduğunu vurgulayan Gökçel, “AKP'nin Mersin'e ihaneti devam ediyor. Mersin'imizde Çamlıbel Balıkçı Barınağı tarihi Atatürk Parkı'nın yanında bulunan, yıllardır amatör balıkçıların teknelerini yanaştırdıkları, Mersinlilerin denizle buluştuğu bir alan. İktidar "Çamlıbel Su Sporları Merkezi ve Tekne Yanaşma Yeri" adı altında Çamlıbel Balıkçı Barınağı'nı AVM'ye çevirmek istiyor, betona boğmak istiyor” dedi
Projenin denizin doldurulması ile yapılacağının altını çizen Gökçel, Atatürk Parkı’nın da limana eklenmesi ile birlikte denize erişimin engelleneceğini söyledi. Gökçel; “Balıkçı barınağının olduğu alanda 67 bin metrekare denizin doldurulmasını planlıyor. Atatürk Parkı'nı limana katarak Çamlıbel Balıkçı Barınağı'nı da AVM yaparak Mersin'in, Mersinlilerin denize ulaşmasını engellemeye çalışıyor. Burayı konaklama tesisleri, ticari tesisler adı altında ranta açmaya çalışıyorsunuz. Mersin'e ihanet ediyorsunuz, lütfen Mersin'e ihanet etmeyin” diye tepki gösterdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat