ÜST BANNER

Cengiz Gökçel: “AKP İnsanları İntihara Sürüklüyor”

Okunma: 7277
Siyaset 3 Mayıs 2021 22:59
Videoyu Aç Cengiz Gökçel: “AKP İnsanları İntihara Sürüklüyor”
A
a

CHP Mersin Milletvekili Cengiz GökçelMut'ta iş yapamadığı için intihar ederek yaşamına son veren Murat Gümüş'ün cenazesine katıldı. Cenaze sonrasında açıklamalarda bulunan Gökçel, “AKP ülkemize bir trajedi yaşatıyor" dedi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel,  Mersin'in Mut ilçesinde iş yapamadığı için ekonomik sorunlar yaşayan ve  sosyal medyada ‘iş yapamıyorum' diye paylaşım yaptıktan sonra intihar eden esnaf Murat Gümüş'ün cenaze törenine katıldı. Cenazeden sonra Murat Gümüş'ün ailesi ile görüşen ve taziyelerini ileten Gökçel, aileden bilgi aldı.
Mersin'de yaşadığı ekonomik sorunlar sebebiyle yaşamına son veren Murat Gümüş için düzenlenen cenaze törenine katılan Gökçelcemaze sonrasında açıklamalarda bulundu. Gökçel, “Ülkemizde her gün intihar vakaları yaşanıyor. Ekonomik sebeplerle artık esnaf intihar etmeye başladı. 1 yıldır kepenk açmayan, kontak açmayan esnaflarımız var. İktidara çok kez çağrıda bulunduk. Bir dram yaşanıyor ancak AKP bunu umursamıyor. Yaşanan bu sorunun sorumlusu AKP'dir. AKP artık bu ülke için sorun haline gelmiştir. Lebalep kongrelerle virüsü kontrolden çıkardılar. Faturayı işçiye, emekçiye, esnafa, köylüye çıkarmaya çalışıyorlar. AKP ülkeyi uçuruma sürüklemekte, ilk seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi tüm kesimlerin derdine çare olacak" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat