ÜST BANNER

Başkan Tarhan, Mezitli’de Gerçekleştirilen Tarımsal Projeleri İstanbul’da Tanıttı

Okunma: 7685
Siyaset 4 Ekim 2021 10:16
Videoyu Aç Başkan Tarhan, Mezitli’de Gerçekleştirilen Tarımsal Projeleri İstanbul’da Tanıttı
A
a

Tarım alanında gerçekleştirdiği sayısız proje işe dünya gündeminde yer bulan Mezitli Belediyesi İstanbul’da gerçekleşen CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesinin de ilgi odağı oldu. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın da katıldığı zirvenin fuar bölümünde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu basın açıklaması için de iki dünya şampiyonluğu ödülünün sergilendiği Mezitli Belediyesi standının önünü seçti.

3 gün boyunca devam eden çalıştayın fuar bölümünde Mezitli’de gerçekleştirilen Kent İçi Tarım, Kadın Üretici Pazarları, Hobi Bahçeleri, Jakaranda korulukları ve üreticilere verilen destekler anlatıldı, ilgili broşür ve tanıtım kitapları dağıtıldı.
Kadın Üretici Pazarları, Mezitli Solinova Üretici Kadın Kooperatifi ve Mezitli Kent Konseyi üyeleri tarafından üretilen ürünler sergilendi, ikramlarda bulunuldu.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra başta Büyükşehir Belediye Başkanları olmak üzere fuarda yer alan belediye başkanı ve davetlileri Mezitli Belediyesi Standında ağırlayan Başkan Tarhan, açılan diğer standları da geçerek Mezitli’de tarımsal alanda gerçekleşen projeleri anlattı.
Çok verimli bir fuar organizasyonu geçirdiklerini dile getiren Başkan Tarhan, “Mezitli Belediyesi olarak tarımsal alanda gerçekleştirdiğimiz projelerimizi artık ülkemiz sınırlarını aşarak geniş kesimler tarafından bilinir hale geldi. Projelerimizi kendi alanlarında uygulayan belediyeler de oldu. Bu projelerimizi bir kez de CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesinde anlatabilmenin gururunu yaşadık. Belediye Başkanları ve davetliler yoğun ilgi gösterdi. Çalışmalarımızı anlattık, broşürler kitaplar dağıttık. Çok verimli bir organizasyon oldu. CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesini hazırlayan, burada görev alarak başarıyla tamamlanması sağlayan herkese ve Mezitli’de gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı aktaran çalışanlarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ederim” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat