ÜST BANNER

Başkan Engin: Sorunların Çözümü Yeni Reformlar ve Kalıcı Yasal Düzenlemelerdir

Okunma: 7553
Ekonomi 2 Ocak 2021 22:42
Videoyu Aç Başkan Engin: Sorunların Çözümü Yeni Reformlar ve Kalıcı Yasal Düzenlemelerdir
A
a

MESİAD Başkanı Hasan Engin yılbaşı nedeni ile yayınladığı mesajında, demokrasi, adalet ve reform vurgusu yaptı. Yeni yıldan umutlu olduklarını belirten Engin, “Yaşadığımız bütün sorunların çözümü, yeni reformlar ve kalıcı yasal düzenlemeler oluşturmaktan geçmektedir” dedi.

Ekonomik büyüme ve kalkınmanın gelişmesinde; ticaret hayatında güven ve istikrarın sağlanması, sermayenin yatırımlara ve üretime dönüşmesi için demokrasinin vazgeçilmez unsur olduğunu kaydeden Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin Ekonomimizin arzu edilen noktaya taşınması içim toplumsal refahın sağlanması, dezavantajların giderilmesi gerektiğini vurguladı.  Engin, “Yaşadığımız bütün sorunların çözümü, yeni reformlar ve kalıcı yasal düzenlemeler oluşturmaktan geçmektedir. Yeni yılda özellikle adalet, demokrasi ve ekonomi üçgeninde reformların konuşulması bizlerde heyecan yaratmaktadır” ifadelerini kullandı.
 
“Üretim ve sanayileşmenin önünü açarak ülkemizi ileriye taşımalıyız”
Ülkemizin kendi doğal kaynaklarını kullanmasının önemine değinen Başkan Engin, birlikte ve yan yana hareket etmenin öneminin her geçen arttığını belirtti. Engin, “Son zamanlarda ülkemizi ve ekonomimizi hedef alan güçlere karşı; kucaklaşmalı ve birlikte hareket etmeliyiz. Ülke ekonomimize dışarıdan gelen saldırılara birlik ve beraberlik içerisinde göğüs gerip bertaraf etmeliyiz. Yeni yılda başlıca gayemiz toplumsal ve ekonomik sorunlar başta olmak üzere kalıcı çözümlerin üretilmesi üzerine odaklanmaktır. Üretim ve sanayileşmenin önünü açarak ülkemizi ileriye taşımalıyız. Demokrasi ve adalet çizgisinden ayrılmayan bir Türkiye daimi gücünü artıracak; güçlü sanayisi ve güçlü ekonomisi ile dünya standartlarını yakalayacaktır.Kendi doğal kaynaklarımızı kullanmamızı istemedikleri için bizleri sürekli tehdit eden emperyalist ülkelere muhtaç olmadan üretimimizi arttırmalıyız” dedi.
 
“Sanayicilerimiz, kalıcı olarak desteklenmeli ve sahiplenilmelidir”
“Covid-19 salgını etkisi ile başlayan zorlu süreci kısa zamanda atlatacağımıza inanıyorum” diyen Başkan Engin mesajını şu şekilde sürdürdü: “Bu süreçte işletmelerimiz birçok sorun ve sıkıntılar yaşasa da üstesinden gelmesini başardılar. Ülkemiz, gerek bu salgınla mücadelede gerekse de üretmek konusunda cesur davrandı. Çarkların durmadan dönmesi gereken bir süreç yaşıyoruz. Pandemi dönemindeki zorluklara rağmen katma değer üreten sanayicilerimiz, kalıcı olarak desteklenmeli ve sahiplenilmelidir.
Pandemi  sürecinde özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Şehit olan tüm sağlık çalışanlarımıza ve hayatını kayebeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Covid 19’a yakalananlara sağlık ve şifalar diliyorum.
2021 yılının Mersin ve Türkiye için sağlık, huzur ve kardeşlik içerisinde geçmesini temenni ediyor; ülkemizi her türlü tehlikeye karşı birlik ve beraberlik içerisinde koruyup kollamanın yüksek farkındalığı ile yeni yılda daha güçlü ve gelişmiş bir Mersin ve Türkiye diliyoruz.
Azimle çalıştığımız ve bir çok zorluğa göğüs germek zorunda kaldığımız bir yılı geride bırakırken, yeni yılın bizi hedeflerimize ulaştırması, ülkemize ve insanımıza sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle...”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat