ÜST BANNER

Antalya Yörük Türkmen Festivali’nde En Dikkat Çeken Çadır Mersin’in Oldu

Okunma: 7417
Kültür & Sanat 9 Mayıs 2022 10:17
Videoyu Aç Antalya Yörük Türkmen Festivali’nde En Dikkat Çeken Çadır Mersin’in Oldu
A
a

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Antalya Yörük Türkmen Festivali’nde Mersin’i tanıtıyor. Büyükşehir Belediyesi, kendisine tahsis edilen Yörük Çadırı’nda Mersin’in yöresel lezzetlerini katılımcılara sunuyor. Mersin yörüklerine özgü kıyafetlerin ve çadırlarında kullandıkları yörük eşyalarının da tanıtıldığı çadır, katılımcılardan yoğun ilgi görüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, uluslararası festivallerde Mersin’i tanıtmaya devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yörük Türkmen Festivali’nde kendisine tahsis edilen çadırda Mersin’in yöresel lezzetlerini tanıtan Mersin Büyükşehir Belediyesi, katılımcılardan tam not alıyor.
8 Mayıs’a kadar sürecek Antalya Yörük Türkmen Festivali, Yörük göçünü temsil eden kortej yürüyüşüyle başladı. Yörük göçü duası ile başlayan yürüyüşte; deve, kangal, çoban köpeği, atlar, geleneksel giyimli Yörükler ve misafir ülkelerden katılımcılar tarafından Yörük Göçü canlandırıldı.
Başkan Muhittin Böcek Mersin çadırını ziyaret etti
Festivalde yerini alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılara Mersin’i anlattı. Çadırda Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Koordinatörü ve opera sanatçısı Bengi İspir Özdülger ile Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Serdar Gökçek de yer aldı.
Kültür ve Sosyal İşler, Sosyal Hizmetler ile Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Daireleri ekipleri, Mersin’e tahsis edilen çadırı Mersin’e özgü simgelerle donattı. Mersin yörüklerine özgü kıyafetlerin ve çadırlarında kullandıkları yörük eşyalarının da tanıtıldığı çadır katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Mersin çadırını, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve beraberindeki heyet ziyaret ederek cezeryeden tattı.
Çadırda, Mersin’in yöresel lezzetleri ve Mersin simgelerinin yer aldığı hediyeler dağıtıldı. Katılımcıların ‘festivalde en çok dikkat çeken çadır’ dediği Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çadırı, festival boyunca tüm katılımcılara Mersin’i tanıtmak için bekliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat