ÜST BANNER

Anneler Sanat Atölyesinde, Çocuklar Kreşte Olacak

Okunma: 7489
Siyaset 8 Mayıs 2021 19:50
Videoyu Aç Anneler Sanat Atölyesinde, Çocuklar Kreşte Olacak
A
a

Bahşiş Mahallesi’nde; belediyeye tahsisi yapılarak yenileme çalışmaları başlatılan çok amaçlı salonu inceleyen Başkan Gültak; “Mahalleli kadınlar, bu tesisimizde açılacak çeşitli kurslarda eğitim alırken, küçük çocukları da aynı binada açılacak kreş ve çocuk oyun alanlarında uzmanlarımızın gözetiminde olacak” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; AK Parti Akdeniz İlçe Yerel Yönetimler Başkanı Ökkeş Erten, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Arslan ve Bahşiş Mahalle Muhtarı Hayrettin Uğurcan ile birlikte, Huzurkent Bahşiş Mahallesi’nde bulunan ve kapsamlı yenileme çalışması başlatılan çok amaçlı salonu ziyaret etti.
 
Kadınlar için sanat atölyeleri; çocuklar için kreş ve oyun alanları yer alacak
Çok amaçlı salon ile belediyeye tahsisi yapılan eski sağlık ocağına yönelik yenileme çalışması hakkında bilgi veren Başkan Gültak; “Geçmişte atıl bırakılan çok amaçlı salon ile eski sağlık ocağını değerlendirmek için harekete geçtik. Sadece bir yıl önce virane, dökük binalar idi. Buraları mesken edinen birileri rahatsızlık veriyor, vatandaşlarımız tedirginlik yaşıyordu. Belediyemize tahsisinden sonra açık ihalesine çıktık. Projeleri, mühendislerimiz çizdi. Görüldüğü üzere tertemiz oldu. Toplam bin 250 metrekare alana sahip salonumuzda, sanat atölyeleri, kreş alanı ile çocuk oyun alanları yer alacak” diye konuştu.
 
“Normalleşme ile birlikte hizmete açılacak”
Başkan Gültak, alanda kreş de yer alacağını kaydederek; “Kurslara gelecek olan hanımefendiler, dikiş, nakış gibi el sanatları öğrenecekler. Anneler, Halk Eğitim ve belediyemiz öğreticilerinden meslek öğrenirken, çocukları da kreşte olacak, belediyemizin psikologları, sosyologları tarafından eğitilecekler. Dolayısıyla anneler kurslara geldiklerinde, akılları çocuklarında kalmayacak. Etrafı tamamen kapalı bahçeli bir alan olduğu için çocuklarımızın da annelerin de konforlu bir ortamda mutlu olacaklarını düşünüyorum. Umuyoruz ki bayram ertesi burayı bize teslim edecekler.  Türkiye’nin normalleşmesi ile beraber biz de burayı hızlı bir şekilde hizmete açacağız” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat