ÜST BANNER

AKAMİB Başkanı Kılıçer: “Hedef Pazarları İyi Analiz Etmemiz Lazım”

Okunma: 7753
Ekonomi 11 Mart 2021 19:35
Videoyu Aç AKAMİB Başkanı Kılıçer: “Hedef Pazarları İyi Analiz Etmemiz Lazım”
A
a

Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) tarafından bölgedeki üreticilerin daha fazla ihracat yapabilmesi amacıyla düzenlenen UR-GE çalışmaları devam ediyor. Bölgedeki farklı illerin ihtiyaçlarına göre düzenlenen eğitimlerin sonuncusu Mersin’deki kereste ve palet üreticilerine yönelik yapıldı.

Mersin Kereste-Palet URGE Projesi kapsamında 2-3 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen Hedef Pazar Araştırması ve Trade Map Analizi konulu eğitime katılan 21 firma, 2 gün boyunca GTİP çalışmaları ve potansiyel pazar araştırmalarını uygulamalı olarak gerçekleştirdi.
Sektörün güçlenmesi için hedef pazarları iyi tanımalıyız
AKAMİB Başkanı Onur Kılıçer, “Sektörümüz şubat ayında yüzde 15 artışla yaklaşık 9 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi. Birliğimizin ihracatından yüzde 14 pay alan kereste-palet sektörü aynı zamanda bölge istihdamı açısından da önemli. Farklı ülkelerden yoğun talep olan sektörümüzün güçlenmesi için hedef pazarları iyi analiz etmemiz gerekiyor. Bu eğitimlerle üreticilerimizin pazarların ihtiyaçlarını daha iyi analiz etmelerini, kısacası alıcılarını daha iyi tanımalarını ve bu sayede ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat