ÜST BANNER

94 Yıl Sonra Su Getirdi. Vatandaş O Hizmeti Unutmadı

Okunma: 7743
Siyaset 3 Ağustos 2021 08:24
Videoyu Aç 94 Yıl Sonra Su Getirdi. Vatandaş O Hizmeti Unutmadı
A
a

Yangın Bölgelerine Ziyarette Bulunan Kocamaz’a Minnet Duygusu. “Sen olmasaydın bu köy gitmişti zaten…”

İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Burhanettin Kocamaz 28 Temmuz’da Mersin’in çeşitli yerlerinde başlayan orman yangınlarını yerinde incelemek ve vatandaşa geçmiş olsun ziyaretinde bulunmak üzere Aydıncık’a gitti. Silifke ve Aydıncık ilçelerinde orman yangınından etkilenen bölgeleri zarar gören evleri ve aileleri ziyaret eden Kocamaz, vatandaşa geçmiş olsun dileklerini iletti.
Yangından etkilenen mahallelerden biri de, Kocamaz’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde su götürdüğü Karaseki mahallesiydi. Aydıncık ilçesinin Karaseki Mahallesi Kocamaz döneminde 94 yılın ardından su hizmeti almış ve Cumhuriyet tarihinden bu yana musluklarından akan içme suyuna ilk kavuşmuşlardı. Mahallede geçmiş olsun ziyareti gerçekleştiren Kocamaz’ı gören yaşlı bir amca ona doğru yönelerek sevinçle yanına geldi. Mahallesinde Kocamaz’ı gören ve “Sen Kocamaz mısın?” diyerek şaşkınlığını gizleyemeyen vatandaş sevinçle Kocamaz’a sarıldı ve suyu getirdiği için bir kez daha teşekkür etti.
“Yedi sülalemizi sen suladın. Eğer sen olmasaydın bu köy zaten çoktan gitmişti” diyerek minnet duygularını dile getiren ve yaptığı bu hizmetten dolayı defalarca teşekkür eden vatandaş, “Kocamaz bizim dostumuz, Karasekimizi suladı. Allah ondan razı olsun” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat