ÜST BANNER

65 Yaş Üstü Gençlere Şehir Turu

Okunma: 8003
Yaşam 2 Ocak 2021 23:33
Videoyu Aç 65 Yaş Üstü Gençlere Şehir Turu
A
a

Yeni bir yıla girerken 7’den 70’e herkesi düşünerek hareket eden Mezitli Belediyesi, 65 yaş üstü için de özel etkinlikler planladı. 2020 yılına veda ederken 65 yaş üstü gençlere üstü açık otobüsle şehir turu yaptırıldı.

Uzun zamandır kısıtlamalar nedeniyle evlerinden çıkmayan 65 yaş üstü gençlere üstü açık otobüslerle  30 Aralık Çarşamba ve 31 Aralık Perşembe günleri, kentin tarihi ve doğal güzelliklerine şehir turu yaptırıldı.. Müzikler eşliğinde dans ederek, Viranşehir, Soli Pompeiopolis, Mehmet Altunören Gençlik Merkezi, Gülbahar Özmen Aktif Yaş Alma Evi, Amfitiyatro, Davultepe Aktif Yaş Alma Merkezi gibi yerleri ziyaret eden ve ana cadde ve sokakları gezen grup, turun sonunda çeşitli ikramların yapıldığı Sanat Çarşısında mola verdi.
 
Yaşadığımız kenti tanıma imkanı bulduk
Çarşıyı gezerek alışveriş yapan, sevdiklerine çeşitli hediyeler alan 65 Yaş Üstü Gençler, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür etti. Mezitli’de yaşadıkları halde pek çok çalışmadan haberlerinin olmadığını ifade ederek, “Bizim gibi ileri yaşta insanların faaliyette bulunacağı, kaliteli zaman geçireceği bu denli farklı tesisler olduğunu görmek bizleri hem şaşırttı hem mutlu etti. Pandemi süreci sona erer ermez ilk işimiz buralarda verilen kurslara, yapılan etkinliklere katılmak olacak. Kendi kentimizde turist gibi üstü açık otobüslerle gezmek çok eğlenceliydi” dediler.
 
Mersinliler, Mami ile 2021’e merhaba dedi
Mezitli Belediyesinin 2021’i karşılama etkinlikleri bunlarla sınırlı kalmadı. 31 Aralık akşamından başlayarak 2021’in ilk saatlerine kadar devam eden olan sevilen sanatçı MAMİ konseri yeni yıl coşkusunu  Mersinlilerin evlerine kadar taşıdı. Mersin gecelerinin vazgeçilmez sanatçılarından birisi olan MAMİ birbirinden güzel şarkıları ile 2021’e merhaba’ dedi. Özel bir mekanda gerçekleşen MAMİ konserine seyirci alınmadı ancak tüm konser Mezitli Belediyesinin Sosyal Medya hesaplarından paylaşıldı.
Yeni yılda herkesin beklentilerinin gerçekleşmesini dilediğini ifade eden Başkan Neşet Tarhan, “El ele vererek bu kötü günleri bir an önce atlatacak, geleceği birlikte güzelleştireceğiz. Bunun için kimseden umut beklemeye ihtiyacımız yok. Morallerimizi birlikte yükselteceğiz. Uzun süredir evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü, insanlarımıza Mezitli’nin güzel havasında bir kent turu yaptırmak aynı zamanda da yaşadıkları kentin güzellikleri tanımalarına vesile olmak istedik. Güzel bir etkinlik oldu” dedi.
 
‘Her şey yeni yılda çok daha güzel olacak’
Her yeni yılda tüm insanların bir takım beklentileri, umutları olduğunun altını çizen Başkan Tarhan,  “Ben herkesin yeni yılda beklediklerinin hayallerinin gerçekleşmesini diliyorum. Bir an önce sağlıklı günlere kavuşmayı, sevginin ve dünya barışının egemen olmasını diliyorum. Hastaların kısa sürede şifa bulmasını diliyorum. Hasta yakınlarına sabır diliyorum. Cezaevinde kalanların bir an önce özgürlüklerine ve ailelerine kavuşmalarını diliyorum. Çocuklarımızın, insanlarımızın geleceklerinin daha iyi olmasını diliyorum. Bu olumsuzluklar gidecektir.
Her şey yeni yılda çok daha güzel olacak. Daha doğrusu çok daha güzel olmak zorunda. El ele vererek geçeği güzelleştirecek olan bizleriz. Bunun için kimseden yardım beklemek durumunda değiliz” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat