ÜST BANNER

“Türkiye Limanlarını Uyuşturucu Ticaretine Peşkeş Çekmekten Vazgeçin”

Okunma: 7530
Siyaset 11 Nisan 2022 19:39
Videoyu Aç “Türkiye Limanlarını Uyuşturucu Ticaretine Peşkeş Çekmekten Vazgeçin”
A
a

Geçtiğimiz günlerde Malta'da yakalanan ve Mersin Limanı'na gelen 108 milyon euro değerinde 800 kilogram kokain yakalandı. Son yıllarda Mersin'in uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geldiğini kaydeden CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, "Türkiye limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin" dedi.

"Mersin Limanı Uyuşturucu Merkezine Dönüştü"
CHP'li Gökçel, "Malta'da Mersin'e gelen gemide 108 milyon euro değerinde 800 kilo kokain ele geçirildi. Kolombiya'da yüklenen gemi eğer Malta'da yakalanmasa Mersin Limanı'na gelecekti" dedi. Mersin Limanı'nın uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geldiğini kaydeden Gökçel, "Mersin Limanı son zamanlarda uyuşturucu ticaretinin merkezi haline dönüştü. Oysa biz Mersin'i bir turizm, ticaret, tarım ve liman kenti olarak biliyoruz. Ama maalesef uyuşturucu ile anılan bir kent haline geldi. Mersin Limanı dünyaya uyuşturucu dağıtımının yapıldığı bir merkeze de dönüştü” diye konuştu.
Yaşanan uyuşturucu ticareti sonrasında yetkilileri göreve çağıran Gökçel, “Buradan sorumluları uyarıyorum; yakalanan bu uyuşturucunun hangi şirketlere geldiği belli, şirketlere bakıyoruz ya akraba şirketleri ya da ilişkileri mevcut. Buradan bürokratlara ve emniyet güçlerine sesleniyorum; siz görevinizi yerine getirmediğinizde Mersin uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geliyor. Biz buradan hem AKP iktidarını hem de  bürokratları uyarıyoruz, Mersin’i uyuşturucu ticareti haline gelen bir kent anılmaktan, Türkiye limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin” diyerek tepki gösterdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat