ÜST BANNER

“CHP’li Gökçel: Tarlalarda Yangın Var”

Okunma: 7822
Siyaset 23 Ocak 2022 11:10
Videoyu Aç “CHP’li Gökçel: Tarlalarda Yangın Var”
A
a

Marketlerde gıda fiyatları her gün zamlanırken tarlalarda ürünler alıcı bulamıyor. CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM Genel Kurulu’nda limon üreticilerinin sorunları hakkında konuştu. “Tarlalarda çiftçiler üretim yapıyor, para kazanamıyor” diyen Gökçel, “tarlalarda yangın var” dedi.

önergeler neticesinde, Meclis çatısı altındaki partilerin gruplarından katılan arkadaşlar araştırma önergeleri noktasında bütün paydaşlarla çalışmalarını yaptılar ve bir rapor hazırladılar. Bu rapor 2000'li yılların başında hazırlanmıştı, yani AKP'nin iktidar olduğu dönemde hazırlanmıştı. Orada da limonun, narenciyenin sorunları konuşuluyordu 2022 yılına geldik hâlâ narenciyenin, limonun sorunlarını konuşuyoruz. Arkadaş, siz neyi çözersiniz bu ülkede, hangi sorunu çözersiniz? Çözemiyorsanız da çıkın gidin artık” diye tepki gösterdi.
 
“Narenciyeye İhracat Desteği Verin”
Daha önceki yıllarda narenciyeye 125 dolar seviyesinde ihracat desteği verildiğini kaydeden Gökçel, bugün tona 100 TL destek verildiğini belirtti. Gökçel, “Bütün tarım ürünlerinde mutlaka ihracatın artırılması lazım. Siz ne yaptınız, Limonun ihracatını yasakladınız. Limonun ihracatı yasaklanınca pazar payını kaybettik” dedi. AKP sıralarından yapılan sataşmalara, “Çiftçi bitmiş, limonu kesiyor, ağacını kesiyor ağacını! Ben daha yeni kestim, söktüm limonları Verin ihracata pirimi, görün bakalım, çiftçide sorun kalır mı kalmaz mı?” diye karşılık veren Gökçel, yeniden 100 dolar seviyesinde destek verilmesi gerektiğini kaydetti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat